تخفیف 10% تا 25 % در صورت ثبت تعمیرات

تعویض باتری آیفون 6 پلاس iPhone 6 plus

تعویض باتری آیفون 6 پلاس

آیفون 6 در سال 2014 به بازار عرضه شد، یک مدل گوشی با صفحه‌ای 4.7 اینچی که رزولوشن750*1334 پیکسلی داشت. مدتی کوتاه پس از آن، اپل نسخه پلاس این محصول، یعنی آیفون 6 پلاس را به بازار معرفی کرد که تفاوت اصلی آن با آیفون 6 صفحه نمایش 5.5 اینچی و رزولوشن بالاتر 1080*1920 بود. با افزایش کیفیت و اندازه مانیتور، نیاز به باتری قوی‌تر هم احساس می‌شود، بنابراین در ورژن پلاس از یک باتری 2915 میلی آمپر ساعت استفاده شد که به مراتب از باتری موجود در آیفون 6 قوی‌تر بود. حال که بیش از 8 سال از عرضه این محصول به بازار می‌گذرد و خط تولید آن نیز متوقف شده، آنچه مهم است تامین قطعات گوشی‌های موجود است. تعویض باتری آیفون 6 پلاس از جمله واجبات امروز سبد گوشی‌های آیفون قدیمی است. 

گوشی‌های آیفون بسیار محکم و با کارایی نسبتا پایدار هستند. با این وجود، مثل هر قطعه الکترونیکی دیگر، در مقابل ناملایماتی مثل نوسانات برق و ضربه خوردن‌ها، قطعات آنها دچار آسیب می‌شوند. باتری اما حسابش جداست، هم ضربه خوردن، هم نوسانات برق و البته عمر شیمیایی باتری باعث نیاز به تعویض باتری آیفون 6 پلاس شده است. این محصول دیگر توسط خود شرکت اپل تولید نمی‌شود، بلکه توسط انشعابات ریز و درشت آن در کشورهای دیگر و البته انواع تقلبی آن در کشورهایی مثل چین، هند، اندونزی و امثال اینها، تولید می‌شود.

تعویض باتری آیفون 6 پلاس

هزینه تعویض باتری آیفون 6 پلاس

باتری گوشی‌های آیفون مثل باتری انواع گوشی‌های دیگر نیست و تفاوت‌های زیادی وجود دارند. از جمله نوع و میزان چسب‌کاری باتری است به بدنه، که باعث می‌شود تخصصی را برای تعویض باتری آیفون 6 پلاس بطلبد. هزینه تعویض باتری آیفون 6 پلاس حدود 300 تا 800 هزار تومان است که بسته به کشور تولید کننده و واسطه‌گری‌های موجود در بازار قطعات الکترونیک، این رقم در نوسان است. توجه داریم که قیمت دلار هم تاثیر بسزایی بر هزینه تعویض باتری آیفون 6 پلاس دارد و شما نیاز دارید با قیمت روز آن را خریداری کنید. 

مساله دیگری که این روزها باب شده، استفاده از باتری گوشی‌های آسیب دیده و کهنه برای گوشی‌های دیگر است. بنابراین هزینه تعویض باتری آیفون 6 پلاس، در صورت یافتن یک باتری دست دوم، می‌تواند به مراتب پائین‌تر تمام شود. البته، به این هزینه خرید، اضافه کنید هزینه‌ نصب باتری از طرف تعمیرکار را، هزینه‌ای که گاها معادل هزینه خرید خود باتری است. تعویض باتری آیفون 6 پلاس یک عمل تخصصی است و بهتر است توسط تعمیرکاری مجاز انجام بگیرد. خودسرانه اقدام به دستکاری گوشی آیفون خود نکنید و با هدف تعویض باتری آیفون 6 پلاس خود، اتصالات دیگر را هم قطع نکنید.

تعمیر باتری آیفون 6 پلاس

در مواردی خاص می‌توان از هزینه خرید باتری آیفون اجتناب کرد. مثلا وقتی گوشی آیفون 6 پلاس شما از دستتان افتاده و اتصالات مداری آن دچار صدمه شده است. در این حالت تعمیر باتری آیفون 6 پلاس می‌تواند به لحیم کاری ساده‌ای ختم شود که در آن، هر آنچه از جای خود لخزیده است و یا نقطه‌ای از مدار که جریانش قطع شده، دوباره وصل شود و به مدار بازگردد.

مورد بعدی مواد شیمیایی درون باتری است. تعمیر باتری آیفون 6 پلاس در صورت خواب رفتن باتری، با ایجاد شوک الکتریکی در آن قابل انجام است. به این طریق که، با استفاده از ایجاد اختلاف ولتاژ، یک سری انفعالات شیمیایی ایجاد می‌شوند که خود باعث ریست شدن باتری و به عبارتی بیداری آن می‌شود. این حالت زمانی کاربرد دارد که شما از باتری یا گوشیتان برای مدت طولانی استفاده نکرده‌اید و عناصر موجود در باتری دچار سکون شیمیایی شده‌اند.

باتری مورد نیاز در تعویض باتری آیفون 6 پلاس خود را حتما از نمایندگی‌ها و فروشگاه‌های معتبر دریافت کنید. تنها معیارتان قیمت نباشد و کیفیت و کشور تولید کننده را نیز در نظر بگیرید.