تعمیر دکمه هوم آیفون

تعمیر دکمه هوم آیفون

دکمه هوم آیفون اس ای 2020 به عنوان یک سنسور حالت جامد محسوب می شود که دربرگیرنده  قابلیت Touch ID (تشخیص اثر انگشت) نیز می باشد.بیشتر دکمه های هوم پس از تعویض روی دستگاه، عمل می نمایند لذا نیاز است تا قبل از شروع تعمیر دکمه هوم اس ای 2020 به این موضوع توجه کرد. سنسور هوم آیفون در کارخانه به شکل منحصر روی لاجیک بورد گوشی متصل می باشد و بدون فرایند کالیبراسیون اختصاصی اپل، حتی اگر یک سنسور هوم اصلی روی آیفون تعویض نمایید باز هم سنسور عمل نمی کند.به طور کلی هر آیفون دارای یک دکمه هوم اختصاصی و منحصربفرد می باشد که جهت حل ایرادات و تعمیر دکمه هوم اس ای 2020  شکسته، می بایست یک دکمه هوم به سبک جهانی و به اصطلاح universal-style درست نمود. لازم به ذکر است که دکمه هوم تعویضی روی هر آیفون دیگری می کند با وجود آنکه تاچ آی دی درست نمی باشد.

لذا چنانچه که تنها قرار است آیفونی را تعمیر نمایید که صفحه نمایش آن شکسته است ابتدا اقدام به  برداشت و انتقال سنسور هوم اصلی که در حال حاضر سالم می باشد، روی صفحه نمایش جدید استفاده نمایید.با این شرایط دکمه هوم به خوبی کار می کند و تاچ آی دی آن مشکلی نخواهد داشت. در زمان انجام برداشت و انتقال سنسور برای پیشگیری از خراش و پاره شدن تصادفی کابل های نمایشگر، لازم است تا قبل از شروع تعمیرات سنسور هوم و یا تاچ آی دی به طور کامل جدا گردد .ولی در صورتی که تعمیرات تخصص انجام می دهید و برداشتن سنسور هوم در آیفون برای شما راحت می باشد می توانید این مرحله را نادیده بگیرید و مستقیم به بخش تعویض و برداشتن سنسور هوم و یا تاچ آی دی بروید. برای تعمیر آیفون خود کلیک کنید.

تعمیر دکمه هوم آیفون

اصلی ترین دلایل خرابی دکمه هوم آیفون SE اپل

خرابی دکمه هوم آیفون SE اپل گاها به دلایل مختلفی رخ می دهد . آب خوردگی یکی از اصلی ترین علت های خرابی محسوب می شود. متاسفانه آیفون SE از استاندارد ضد آب پشتیبانی نمی نمایند بنابراین در برابر آب مقاومت خوبی نشان نمی دهند و با مشکلات زیادی مواجه می شوند. کاربران زیادی به این موضوع توجهی ندارند و باعث خراب شدن دکمه هوم آیفون SE خود می شوند. ضربه خوردن از دیگر دلایلی می باشد که ممکن است موجب خرابی دکمه هوم آیفون SE گردد. وارد شدن ضربه به بدنه آیفون SE می ‌تواند منجر به اختلال در عملکرد دکمه هوم گوشی گردد. علت های زیادی وجود دارد که باعث خرابی و نیاز به تعمیر دکمه هوم اس ای 2020 می شود اما دو مورد آب خوردگی و ضرب دیدگی از پر تکراترین و شایع ترین موارد می باشد. 

تعویض دکمه هوم آیفون اس ای 2020

آیفون  2020 SE از یک دکمه صفحه اصلی برخوردار می باشد ولی نه به شکلی که در نمونه های دیگر مشاهد کردید؛ دقیقاً همچون آیفون 8، از یک دکمه قابل کلیک واقعی  بهره برداری نمی گردد؛ بلکه در عوض از یک سطح دکمه شکل صفحه اصلی سفت و سخت برخوردار است که دارای بازخورد لمسی می باشد. تاچ آیدی همراه این قطعه همراه با مادر برد در کارخانه تولید می شود که با هم هماهنگی دارند.بنابراین  اپل جهت افزایش امنیت و حفظ اطلاعات کاربران طوری به این دو تکنولوژی در زمان طراحی توجه کرده که با تعویض دکمه هوم آیفون اس ای 2020 دیگر اسکن انگشت (Touch ID) به درستی عمل نخواهد کرد .در صورتی  درست عمل می کند که مادربردی که با فلت دکمه هوم، هماهنگ می باشد نیز تعویض گردد .لازم به ذکر است که هر دو قطعه می بایست اورجینال باشند تا به درستی عمل کند. در غیر این صورت دکمه هوم گوشی عمل نخواهد کرد.

تعمیر دکمه هوم آیفون 8 پلاس

گوشی آیفون 8 پلاس جزو گوشی های هوشمند محبوب بازار است. این تلفن های همراه پرطرفدار با اینکه از کیفیت بالایی برخوردارند اما باز هم دچار اختلالاتی می شوند. یکی از مشکلاتی که گاهی اوقات گوشی های اپل 8 پلاس دچار آن می شوند عدم کارایی دکمه هوم دستگاه است. این قطعه که به دکمه تاچ آیدی نیز معروف است به دلایل مختلفی خراب می شود و به درستی کار نمی کند. به همین دلیل به جهت آشنایی شما با چگونگی تعمیر دکمه هوم آیفون 8 پلاس قصد داریم در مطلب حاضر درباره این موضوع صحبت کنیم.

دلایل عدم کارایی دکمه هوم آیفون 8 پلاس چیست؟

به علل مختلفی دکمه هوم گوشی های اپل 8 پلاس دچار اختلال می شوند و باید در جهت تعمیر آن اقدام کنیم. برخی از مهمترین های دلایل را در این بخش نام می بریم.
یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایلی که موجب خرابی دکمه هوم موبایل می شود رطوبت و آب خوردگی است. با وجود اینکه بسیاری از گوشی های آیفون به صورت ضد آب طراحی می شوند ولی باز هم در برخی مواقع گوشی با خیس شدن دچار اختلال می شود.
یکی دیگر از عللی که باعث اختلال در عملکرد دکمه تاچ آیدی گوشی می شود، فشار بیش از اندازه کاربر روی دکمه مذکور است. این عمل موجب می شود که تاچ آیدی دچار اختلال شود و به این ترتیب باید در جهت تعمیر دکمه هوم آیفون 8 آیفون اقدام کرد.
وارد شدن ضربه نیز یکی دیگر از علل خرابی دکمه تاچ آیدی گوشی اپل است. به خصوص اگر ضربه به لبه زیرین قاب دستگاه وارد شود احتمال از کار افتادن دکمه هوم بسیار زیاد است.
در صورت بروز هر کدام از اتفاقات مذکور و آسیب دیدن دکمه تاچ آیدی باید دستگاه را به تعمیرگاه معتبر و مجاز برده و به تعمیرکار ماهر گوشی آیفون 8 پلاس را بسپارید. آموزش تعمیرات گوشی اپل آیفون در اپل آچار

چرا پس از تعویض دکمه هوم آیفون 8 پلاس قابلیت اسکن انگشت از بین می رود؟

یکی از نکاتی که لازم است در مورد تعمیر دکمه هوم آیفون 8 پلاس بدانید این است که در اثر تعویض دکمه مذکور قابلیت اسکن انگشت نیز از بین می رود. این امر به این جهت است که دکمه هوم اسکنر انگشت گوشی است. سازندگان آیفون به جهت حفظ امنیت قابلیت اسکن انگشت را با مادر بر آن در ارتباط مستقیم قرار داده است. بنابراین پس از تعویض این ارتباط از بین می رود. اگر به دنبال استفاده از این قابلیت هستید باید هزینه بیشتری پرداخته و مادر برد را نیز تعویض کنید.

تعویض دکمه هوم آیفون 8 پلاس

تعویض دکمه هوم آیفون 8 پلاس یکی از تعمیرات پیچیده و دقیق گوش های مذکور به شمار می آید. برخی از افراد به دلیل پرداخت هزینه های کمتر به مراکز تعمیر غیر مجاز مراجعه کرده و تعمیر دکمه هوم آیفون 8 پلاس را به دست افراد ناآگاه می سپرند. اما لازم به ذکر است که اگر امر تعویض دکمه هوم به درستی انجام نشود به مشکلات زیادی برخورد می کنید. بنابراین قبل از تعمیر دکمه تاچ آیدی به سایت های معتبر و مجاز تعمیر گوشی های آیفون مراجعه کرده و تعمیرگاه مناسبی را جستجو کنید.

هزینه تعمیر دکمه تاچ آیدی آیفون 8 پلاس

همانطور که گفتیم تعمیر دکمه هوم به سبب اینکه دکمه تاچ آیدی هم به شمار می رود و ارتباط مستقیمی با مادر برد دارد به دو شکل تعمیر می شود. یکی به این شکل که فقط دکمه تاچ تعویض شود و دیگری علاوه بر تعویض دکمه تاچ، مادر برد جدیدی نیز برای دستگاه مورد استفاده قرار گیرد. هزینه تعویض دکمه هوم به تنهایی هزینه بالایی نیست ولی اگر همراه با مادر برد دستگاه تعویض شود باید هزینه زیادی را بپردازید.

تعمیر دکمه هوم ایفون 8

دکمه هوم آیفون 8 به عنوان یک  سنسور حالت جامد می باشد که توانایی تشخیص اثر انگشت را دارد.بیشتر دکمه ها پس از تعویض عمل نمی کنند لذا بهتر است قبل از تعمیر دکمه هوم ایفون 8 این موضوع را به خوبی بررسی نمایید. سنسور هوم آیفون به گونه ای طراحی شده که به طور منحصر مربوط به کارخانه می باشد و روی لاجیک بورد گوشی نصب می گردد که بدون فرایند کالیبراسیون اختصاصی اپل، حتی در صورت تعویض سنسور هوم اصلی این سنسور کار عمل نمی کند. 

به طور کلی هرآیفون دارای یک دکمه هوم اختصاصی و منحصربفرد می باشد .جهت حل مشکل و تعمیر یک دکمه هوم شکسته، می بایست یک دکمه هوم به سبک جهانی و به اصطلاح universal-style درست نمایید شایان ذکر است این  تنها راه عملکرد صحیح  دکمه می باشد البته در این صورت تاچ آیدی گوشی عمل نمی کند. 

تعویض دکمه هوم ایفون 8

همانطور که می دانید دکمه ی هوم از اجزای قدیمی آیفون های اپل محسوب می شود.جهت استفاده کمتر از دکمه ی هوم و پیشگیری از خطر استهلاک در مسیر تخریب ساختار درونی آن از دکمه ی مجازی هوم درون سیستم عامل های ios  می توان بهره برداری نمایید ولی در حالت کلی همچنان خطر خرابی دکمه ی فیزیکی هوم گوشی های آیفون شما را تهدید می کند. گاها خرابی دکمه هوم به اندازه ای می باشد که شمار ار مجبور به تعویض دکمه هوم ایفون 8 می نماید.

تست وضعیت کلی دکمه ی هوم آیفون

در بعضی موارد پس از زدن دکمه ی هوم آیفون با پیام های عجیب و غریب و اتفاقات نرم افزاری عجیبی رو به رو خواهید شد .در چنین حالتی اغلب ارتباطی به ساختار تشکیل دهنده ی دکمه ی هوم نخواهید داشت. ویروسی شدن گوشی، پر شدن حافظه ی اصلی موبایل و انواع و اقسام اختلالات نرم افزاری موجب کاهش کارایی کلی دکمه ی هوم آیفون می شود. ولی در صورتی که دکمه ی هوم عمل نمی نماید و یا  با فشرده شدن بخشی از آن سطح دکمه، عملکرد هود را شکل می دهد، می بایست اقدام به تعویض دکمه هوم ایفون 8 نمایید زیرا یقینا مشکل سخت افزاری خواهد بود.

راه حل نرم افزاری تعمیر دکمه هوم آیفون

چنانچه به هر علتی امکان تعمیر دکمه آیفون 8 را ندارید می توانید موارد زیر را انجام دهید و از قابلیت های نرم افزاری آیفون برای تعمیر دکمه هوم آیفون خود بهره مند شوید. گوشی های آیفون دارای آیتمی می باشند  که می توان با فعال کردن آن دیگر از دکمه هوم استفاده ننمایید. به طور کلی این آیتم در صورت فعالسازی، جایگزینی برای دکمه هوم می شود.لذا در صورتی که  راه حل های سخت افزاری را نمی پسندید می توانید برای تعمیر دکمه هوم آیفون روش های زیر را اجرا نمایید.

  • در مرحله اول به آدرس  Settings رفته  و گزینه General را انتخاب کنید.
  • حال پس از آن  بخش Accessibility  بروید و در قسمت Interaction ، گزینه Assistive Touch را فعال نمایید.
  • حال یک اسلایدر را مشاهده می نمایید. لازم است جهت اطمینان از فعال شدن این اسلایدر آن را در حالت سبز رنگ قرار دهید.
  • پس از فعال کردن این گزینه مشاهده خواهید کرد که یک دکمه هوم مجازی در صفحه به نمایش در می آید. شما می توانید از این دکمه مجازی به عنوان جایگزینی برای دکمه هوم آیفون خود بهره مند شوید.

شایان ذکر می باشد جهت حل مسکل دکمه هوم استفاده از روش نرم افزاری انتخاب خوبی می باشد چرا که دیگر نیازی به تعمیر و تعویض دکمه هوم ایفون 8  نخواهید داشت. به طور کلی تعمیر گوشی اپل و هر گوشی هوشمند دیگری به یک  پروسه چند مرحله احتیاج دارد که می بایست آن را طی نماید. اول از هر چیزی عیب یابی به درستی صورت گیرد و بر حسب شدت خرابی اقدام به تعمیر و یا تعویض قطعات شود.

تعمیر دکمه هوم آیفون

تعمیر دکمه هوم ایفون 7

موارد زیادی در ایجاد مشکل واختلال در عملکرد دکمه هوم آیفون 7 اپل تاثیرگذار می باشند. دکمه علاوه بر اینکه نقش دکمه هوم گوشی را اجرا می کند ، اسکن انگشت کاربر را هم نیزانجام می دهد. کاربر با قرار دادن انگشت خود بر روی دکمه هوم قفل نمایشگر گوشی خودش را به راحتی باز می نماید.از این حیث دکمه هوم آیفون ها اصطلاحا تاچ آیدی نی نامیده می شود. گاها در برخی موارد این دکمه از کار می افتد و تنها قابلیت استفاده اسکن انگشت آن صورت می گیرد.

وارد شدن ضربه به گوشی  یکی از اصلی ترین علت هایی می باشد که باعث خراب شدن دکمه هوم آیفون 7 می گردد.در صورتی که آیفون 7 از دست شما بیفتد و ضربه به بدنه آن وارد شود، ممکن است دکمه هوم گوشی عمل نکند در این صورت می بایست اقدام به تعمیر دکمه هوم ایفون 7 نمایید.به طور کلی دکمه هوم آیفون 7 قطعه ای است که دارای ظرافت بالایی می باشد .بنابراین وجود فشارهای بیش از اندازه‌ای  موجب اختلال در عملکرد آن خواهد شد.آبخوردگی از دیگر دلایل خرابی دکمه هوم می باشد که شما را واردار به تعمیر دکمه هوم ایفون 7 می کند. با وجود آ«که این گوشی ها از استاندارد ضد آب IP67 برخوردار می باشند  اما توصیه می شود به هیچ وجه  در زمان خیسی انگشتان از دکمه هوم آیفون 7 استفاده نکنید.

تعویض دکمه هوم ایفون  7

دکمه صفحه اصلی آیفون 7 تنها با دکمه هوم اصلی که روی آن تعبیه شده عمل می کند. در صورتی که این  دکمه خراب گردد یا با شکستگی مواجه شود می بایست اقدام به تعویض دکمه هوم ایفون  7 نمایید.چنانچه که  دکمه برداشته شود، توانایی شناسه لمسی و همچنین بازگشت به صفحه اصلی دیگر را نخواهید داشت.بنابراین جهت بازگرداندن عملکرد بازگشت به صفحه اصلی دکمه  گوشی تان می بایست اقدام به تعمیر دکمه هوم ایفون  7 نمایید.اما چگونه متوجه این خرابی شویم؟

فکر کنید روی گوشی شما پیغام  هشدار «عدم فعال شدن تاچ ID در این آیفون» نمایان شده است. هوم را فشار دهید. هیچ قابلیت کارکرد بازگشت به خانه وجود ندارد. حال می بایست به صفحه تنظیمات شناسه و رمز عبور مراجعه نمایید و سپس گزینه اضافه کردن اثر انگشت که در حالت خاکستری و غیر فعال را روشن نمایید .بنابراین در صورت خاموشی دکمه هوم آیفون 7 به طور کامل خراب شده می باشد که می باشد در این صورت تعویض دکمه هوم ایفون  7 را انتخاب نمایید.

مشکلات سخت افزاری کلید هوم آیفون

ایرادات در بخش سخت افزاری به عنوان مهم ترین علت خرابی و از کار افتادن دکمه هوم گوشی های اپل، مشکلات به شمار می رود.گاها در مواردی دیده شده که دکمه گیر کرده یا اتصالات آن کاملا شکسته و قطع می شود. استفاده از قاب نامناسب، ضربه خوردن و وارد شدن فشار به صفحه گوشی، منجر به شکستن کلید هوم یا قطع شدن مدارها و اتصالات آن می گردد. با ضربه خوردن  هرکدام از این فلت ها ممکن است که با آسیب مواجه شود و دکمه هوم گوشی دیگر عمل نکند.

آبخوردگی آیفون

علت دیگر مواجه شدن با آبخوردگی می باشد. گاها کاربر بدون توجه با دستان خیس از دکمه هوم گوشی استفاده می کند. این موضوع به مرور موجب خرابی دکمه هوم آیفون می شود.

مشکلات نرم افزاری

گاهی هم ممکن است بدون هیچ دلیلی با خرابی دکمه هوم مواجه شوید که د این صورت مشکل نرم افزاری خواهد بود .در این صورت توصیه می شود که گوشی خود را خاموش و روشن نمایید.چنانچه که اطمینان دارید که ایراد سخت افزاری نمی باشد بهتر است دستگاه را ریستور نمایید.شایان ذکر است که قبل از آن از اطلاعات خود بک آپ بگیرید.

تعمیر دکمه هوم ایفون 6

دکمه هوم ایفون 6 یا تاچ آیدی آیفون 6 اس به عنوان یکی از قسمت های حساس گوشی آیفون 6  به شمار می رود که گاها  در مواردی به علت های مختلفی همچون ضربه، فشار و … با آسیب هایی مواجه می شود. در صورت خرابی  می بایست اقدام به  تعمیر دکمه هوم ایفون 6 نمایید.

تعمیر دکمه هوم ایفون 6 اپل در صورتی انجام می گیرد که دکمه هوم این گوشی به درستی عمل نمی کند. توجه داشته باشید که با تعویض دکمه هوم یا تعمیر حسگر اثر انگشت آیفون 6 دیگر نمی توان از قابلیت اسکن انگشت آیفون بهره مند شد، زیرا که دکمه هوم اورجینال آیفون ها به وسیله یک IC با برد اورجینال آن ها سینک گردیده می باشد. بعد از تعمیردکمه هوم آیفون 6 و یا تعویض دکمه هوم ایفون 6 ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید . تعویض دکمه هوم تنها زمانی صورت می گیرد که دکمه آن به شکل کامل عمل نکند.خوشبختانه تعویض دکمه هوم آیفون 6 اپل کار خیلی سختی نمی باشد و در بازه زمانی حدوده یک ساعت می توان  انجام گیرد.

تعمیر حسگر اثر انگشت آیفون 6 

قبل از شروع به انجام هر گونه تعمیرات اپل، باید گوشی به طور کامل خاموش گردد.برای خاموش کردن می بایست ابتدا دکمه پاور را فشار دهید و در همان حال برای چند ثانیه نگه دارید تا نوار خاموش بر روی نمایشگر گوشی مشاهده شود.دکمه پاور را رها نمایید و دکمه قرمز رنگ خاموش ظاهر شده بر روی صفحه نمایش را به سمت راست بکشید تا عملیات خاموش سازی آیفون 6 به درستی صورت گیرد.حال سوزن سیم کارت را بردارید و در قسمت خشاب سیمکارت قرار دهید. با پیچ گوشتی پنج سو، دو پیچ رو گوشی را باز نمایید. حال ابزار iSclack خود را بردارید.مکنده های iSclack را در نزدیکترین نقطه به دکمه هوم نصب نموده و توجه کنید که مکنده ها به خوبی به گوشی چسبیده شده است. حال دکمه را برداشته و دکمه جدید را قرار دهید.

تعویض دکمه هوم ایفون 6

برای تعویض دکمه هوم ایفون 6 در قدم اول می بایست عیب یابی به درستی صورت گیرد و بعد اقدام به  تعمیر دکمه هوم ایفون 6 و یا تعویض آن قطعه نمود. باتری، دوربین ها، دکمه هوم، تاچ و ال سی دی، موتور ویبره، اسپیکر اصلی، اسپیکر مکالمه، مادربرد، خشاب سیم کارت، آنتن وای فای، آنتن GSM، کانکتور شارژ، فلت دکمه های ولوم و پاور و همینطور قاب و شاسی گوشی از جمله قطعات گوشی آیفون می باشد که در صورت خرابی می توان آن را تعمیر و یا تعویض کرد. 

برعکس مدل های جدید تر، دکمه هوم به همراه با سنسور اثر انگشت در گوشی تعبیه شده است. در موارد زیادی در تاچ آیدی کاربران را با مشکلاتی مواجه کرده است که برای حل آن احتیاجی به تعویض کل مجموعه دکمه هوم نمی باشد. در هر صورت برای تعمیرات آیفون می بایست گوشی باز شود .چنانچه تخصصی نسبت به این مسائل ندارید از انجام دادن آن خودداری نمایید. لازم به ذکر است برای تعویض دکمه هوم ایفون 6 می بایست آن را به مراکز معتبر و مجاز تعمیرات اپل بسپارید.

تعمیر دکمه هوم آیفون

تعمیر و تعویض دکمه هوم آیفون

در صورتی که تمایل دارید که دکمه هوم آیفون خود را تعویض نمایید ، هرگز خودتان این کار را نکنید.چرا که ضمن داشتن مهارت می بایت لوازم تخصصی آن را نیز داشته باشید تا آسیبی به سایر بخش های گوشی وارد نشود. تعویض این قطعه به تخصص، امکانات و تجهیزات حرفه ای نیاز دارد .لذا در صورت نداشتن آن از هر گونه  تعویض و یا تعمیر قطعه مورد نظر  خودداری نموده و آن را به تعمیر کار مجرب و یا بخش تعمیرات مجاز اپل بسپارید.توجه داشته باشید که تعمیر دکمه هوم ایفون 6 به قبل انجام می شود ولی دکمه تاچ آیدی آن دیگر عمل نخواهد کرد .در آیفون های 7 به بعد دکمه ی Home تنها به شکل ظاهری تعویض می گردد اما  به هیچ عنوان عمل نمی کند.

تعمیر دکمه هوم ایفون 5s

دکمه ی هوم از اجزای قدیمی آیفون های اپل به شمار می رود.جهت استفاده کمتر از دکمه ی هوم و پیگشیری از خطر استهلاک در مسیر تخریب ساختار درونی از دکمه ی مجازی هوم درون سیستم عامل های ios می توان بهر مند شد.ولی به طور کلی خطرخرابی دکمه ی فیزیکی هوم گوشی های دارنده ی این دکمه را تهدید می نماید. گاها خرابی این دکمه ها به گونه ای می باشد که شما را مجبور به تعویض دکمه هوم ایفون 5S می کند .ممکن است بعضی موارد تجربه کرده باشید که پس از زدن دکمه ی هوم آیفون با پیام های عجیب و غریب و اتفاقات نرم افزاری نامفهومی  مواجه شوید. چنین اتفاقی اغلب ارتباطی به ساختار تشکیل دهنده ی دکمه ی هوم ندارد. ویروسی شدن گوشی، پر شدن حافظه ی اصلی موبایل و انواع و اقسام اختلالات نرم افزاری می توانند کارایی کلی دکمه ی هوم آیفون را تغییر دهند. ولی در صورتی که  دکمه ی هوم به درستی عمل نکند و یا تنها با فشرده شدن بخشی از آن سطح دکمه، عملکرد هوم را شکل دهد، می بایست به تعمیر دکمه هوم ایفون 5S خود اقدام نمایید. 

چندین دلیل می تواند باعث شود تاچ آیدی اپل آیفون 5s کار نکند. نفوذ آب به داخل گوشی و تماس آن با سخت افزار دکمه هوم یکی از عوامل اصلی است. اعمال فشار و ضربه به تلفن همراه نیز می تواند باعث از کار افتادن یا اختلال در عملکرد تاچ آیدی آیفون شود. در برخی موارد، تعمیرات سخت‌افزاری ناشیانه می‌تواند باعث اختلال در عملکرد تاچ آیدی در آیفون‌های اپل، از جمله آیفون 5s شود، که در قسمت رفع مشکل عدم کارکرد تاچ آیدی در آیفون پس از تعمیر و تعویض ال سی دی توضیح داده شده است. به آن در برخی موارد خاص، تاچ آیدی آیفون 5 اس به دلایل نامعلومی با مشکلات و اختلالاتی مواجه شده است. بنابراین دلایل زیادی می تواند منجر به خرابی این قطعه شود. و در خیلی از موارد می توان با تعمیر دکمه هوم آیفون 5s مشکل را رفع کرد .

تعویض دکمه هوم ایفون 5S

تعویض دکمه هوم ایفون 5S در شرایطی صورت می گیرد که این دکمه به هر علتی عمل نکند.موضوعی که می بایست  به آن توجه داشت آن است که با تعویض دکمه هوم ایفون 5S قابلیت اسکن انگشت آن عمل نمی کند زیرااپل مادربرد و دکمه هوم آیفون هایش را به وسیله آی سی های امنیتی با یکدیگر هماهنگ می باشد و تعویض هر قسمت از ان موجب مختل شدن عملکرد قابلیت اسکن انگشت می گردد. خوشبختانه تعویض دکمه هوم ایفون 5S کار خیلی سختی نمی باشد و تنها ظرف مدت زمان کوتاهی  حدود 30 الی 60 دقیقه  می توان آن را به اتمام رساند. 

دلایل از کار افتادن تاچ آیدی ایفون 5S

تاچ آیدی که در دکمه هوم قرار داده شده جهت  اسکنر اثر انگشت کاربرد دارد .علت های مختلفی موجب عدم عملکرد صحیح در تاچ آیدی آِفون می شود. نفوذ آب به داخل گوشی و تماس آن با متعلقات دکمه هوم به عنوان دلیل پر تکرار و رایج می باشد. وارد شدن فشار و ضربه به موبایل نیز علتی است که افراد با آن مواجه شده و موجب خرابی تاچ آیدی گوشی می شود. در بعضی موارد تعمیرات سخت افزاری ناشیانه می باشد و نه تنها باعث درست شددن گوشی نمی شود بلکه عملکرد تاچ آیدی آیفون را نیز مختل می کند. بنابراین توصیه می شود حتما قبل از هر چیزی گوشی خود را به مراکز معتبر و مجاز تحویل نمایید. تا گوشی هب درستی تعمیر گردد و مشکلی بر مشکلات دیگر نیافزاید.

جداسازی صفحه نمایش آیفون 5 اس

ابتدا گوشی را به وسیله پیچگوشی مناسب باز نمایید. به گونه ای که  صفحه نمایش با شاسی زاویه 90 درجه ایجاد کند. در صورتی که چهار پیچ چهارسو نگهدارنده دارید، صفحه فلزی محافظ کانکتورهای صفحه نمایش را باز نمایید.توجه نمایید که در زمان  جداسازی پیچ ها حتماً به نوع و مکان پیچ ها توجه کافی را داشته باشید تا در زمان مونتاژ، پیچ های درست را در جای اصلی خود قرار دهید. حال صفحه فلزی محافظ را که جداشده است را با پنس بگیرید و از گوشی جدا نمایید.اسپاتول را بردارید.سپس کانکتور فلت دوربین جلو / میکروفون / سنسور نور و مجاورت (Proximity) / اسپیکر مکالمه را جدا نمایید.حال می بایست به سراغ جدا کردن کانکتور فلت صفحه نمایش روید .در نهایت ، کانکتور فلت تاچ گوشی را نیز جدا نمایید.حال می توان صفحه نمایش را با دست بگیرید و از گوشی جدا نمایید. و در نهایت صفحه نمایش را جدا کرده و اقدام به تعویض دکمه نمایید.

قیمت دکمه هوم آیفون 5s

هزینه تعمیر تاچ آیدی آیفون 5 اس به نوع آسیب دیدن گوشی بستگی دارد. به عنوان مثال، در برخی موارد، کار نکردن Touch ID را می توان با جدا کردن باتری و کانکتورهای LCD و سپس قرار دادن مجدد آنها برطرف کرد. طبیعتا در این صورت هزینه تعمیر تاچ آیدی آیفون 5 اس تقریبا صفر خواهد شد. اما در برخی شرایط دیگر، ممکن است لازم باشد گوشی Touch ID را به طور کامل تعویض کنید. بدیهی است در این شرایط پرداخت هزینه قطعه (Touch ID) و همچنین هزینه تعمیر ضروری است. خوشبختانه تعمیرات تاچ آیدی آیفون 5 اس جزو تعمیرات گران قیمت این گوشی نیست و با پرداخت هزینه معمول قابل انجام است. شما میتوانید در سایت های معتبر فروشگاهی لوازم آیفون  قیمت دکمه هوم آیفون 5s را مشاهده کنید .

خانه تخت آیفون 5s یکی از قطعات مهم گوشی موبایل است و با کمی دانش فنی می توانید خانه تخت آیفون 5s را نصب کنید. این خانه تخت آیفون اپل فقط با آیفون 5s سازگار است.

 اثر انگشت آیفون 5s

فناوری حسگر اثر انگشت آیفون 5 اس یکی از ابزارهای کاربردی برای باز کردن قفل گوشی است که به جای کد امنیتی 4 رقمی که از طریق آیتونز و اپ استور اپل بدون هیچ تنظیمات خاصی وارد می شود، قابل استفاده است. اگر همچنان از کد امنیتی 4 رقمی استفاده می کنید، می توانید با استفاده از اثر انگشت کارها را برای خود راحت کنید، اما اگر تا به حال از کدهای امنیتی استفاده نکرده اید، این فناوری بسیار موثر از نظر امنیت و باز کردن سریع قفل گوشی شما بسیار مفید است.  برای تنظیم حسگر اثر انگشت، به Settings > General > Touch ID & Passcode > Touch ID بروید و سپس ویژگی‌های آن را مطابق با نیاز خود سفارشی کنید.

فعال کردن دکمه هوم آیفون 5s

اگر دکمه هوم آیفون یا آیپد شما آسیب دیده است یا به هر دلیلی نمی خواهید از آن استفاده کنید، ترفندی که در این قسمت ارائه می دهیم برای شما بسیار جالب و کاربردی خواهد بود. این ترفند شامل فعال کردن دکمه هوم آیفون 5s است که یک خانه مجازی یا یک دکمه کمکی بر روی صفحه نمایش دستگاه است که می تواند کاربردهای زیادی داشته باشد. این دکمه خانه مجازی AssistiveTouch نام دارد.

برای فعال کردن دکمه خانه مجازی در آیفون، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • وارد قسمت تنظیمات شوید.
  • گزینه General را انتخاب کنید.
  • گزینه Accessibility را انتخاب کنید.
  • گزینه AssistiveTouch را انتخاب کنید.
  • با ضربه زدن روی نوار لغزنده کنار این گزینه آن را روشن کنید.

هنگامی که گزینه Assistive Touch را فعال میکنید، نمادی شبیه به دکمه Home بر روی صفحه نمایش آیفون یا آیپد شما ظاهر می شود. با زدن این آیکون یک پنجره پاپ آپ ایجاد می شود که در آن می توانید آیکون های میانبر مختلف را انتخاب کنید.

اگر فرآیند تعویض یا تعمیر تاچ آیدی آیفون 5s خود را به تکنسین با تجربه ای که نرخ کار عادی دارد، بسپارید، احتمالاً ظرف 1 تا 2 ساعت تعمیر را به پایان می رساند. با این حال، معمولاً در بازار آزاد، تعمیرکاران دستگاه های تلفن همراه چندین روز را صرف تعمیر تاچ آیدی آیفون 5s می کنند. 

خدمات اپل آچار