تخفیف 10% تا 25 % در صورت ثبت تعمیرات

تعویض باتری آیفون 13

تعویض باتری آیفون 13

تعویض باتری آیفون 13 مثل تعویض لاستیک ماشین شما بعد از چند سال استفاده است. بعد از تشخیص اینکه کارایی باتری به سطح خیلی پائینی رسیده است، تعمیر یا تعویض باتری آیفون 13 اجتناب ناپذیر خواهد بود. آیفون 13 مشخصاتی نزدیک به آیفون 12 دارد، با این تفاوت که در آن قدرت دوربین افزایش یافته و باتری بسیار قوی‌تری هم به کار برده شده است. باتری آیفون 13 از نوع لیتیوم یونی با قدرت 3240 میلی آمپر ساعت است. چنین باتری‌ای، برای کاربردهای حرفه‌ای، بازی کردن، استفاده مداوم از اپلیکیشن‌هایی مانند اینستاگرام و امثال اینها طراحی شده است. در تعویض باتری آیفون 13 باید به یک نکته اساسی به طور ویژه توجه داشت؛ ساختار داخلی و چیدمان قطعات گوشی درون قاب گوشی. باتری با استفاده از چسب‌های با کیفیت بالا به بدنه متصل شده و کوچکترین تلاش عجولانه باعث صدمه دیدن قطعات دیگر می‌شود.

قیمت تعویض باتری آیفون 13 عددی متغیر است و مثل سایر قطعات و مدل‌های دیگر آیفون، بسته به کشور سازنده، اورجینال یا بدلی بودن جنس، تحریم بودن یا نبودن کشور نسبت به آن کالا و مواردی از این دست بستگی دارد. برای خرید یک باتری اورجینال، حتما به مراکز فروش معتبر و دارای گارانتی محصول مراجعه کنید. 

تعویض باتری آیفون 13

تعمیر باتری آیفون 13

باتری آیفون 13 از نسل جدید باتری‌های پر قدرت با توان نگهداری طولانی انرژی و شارژ سریع است. این تکنولوژی جدیدا و در یکی دو سال اخیر وارد بازار گوشی‌های موبایل شده و هر شرکت از نوع خاصی از آن استفاده می‌کند؛ بنابراین تعمیر باتری آیفون 13 کار هر تعمیرکاری نیست و به نیروی مجرب در این نوع خاص نیاز است. 

تعمیر باتری آیفون 13 با استفاده از روش‌هایی مثل شوک دادن به باتری یا لحیم کاری صورت می‌گیرد. هرکدام از این روش‌ها برای حالت خاصی قابل انجام است و تضمینی برای بهبود وضعیت باتری وجود نخواهد داشت. به طور خاص، وقتی باتری به دلیل افتادن گوشی ضربه خورده باشد، می‌توان از لحیم کاری دوباره به عنوان عملی برای تثبیت موقعیت باتری درون قالب استفاده کرد. از طرفی، خواب رفتن باتری آیفون به دلیل استفاده نشدن در بازه زمانی طولانی را می‌توان با شک الکتریکی برطرف کرد. هر دوی این روش‌ها تعویض باتری آیفون 13 را برای مدتی به تعویق می‌اندازد.

قیمت تعویض باتری آیفون 13

قیمت هر باتری نو در بازار عددی نوسانی است که به پارامترهای زیادی بستگی دارد؛ پارامترهایی مثل نوع باتری، کشور سازنده، تعداد واسطه‌ها و غیره. قیمت تعویض باتری آیفون 13 همچنین شامل دستمزد تعمیرکار نیز هست. در صورتی که گارانتی گوشی هنوز به اتمام نرسیده باشد، قیمت تعویض باتری آیفون 13 یا رایگان است و یا تنها شامل دستمزد تعمیرکار متخصص است. 

آیا تعویض باتری آیفون 13 به صرفه است؟ به این معنی که، بعد از تعویض باتری و پرداخت هزینه‌ای قابل توجه، آیا کارایی گوشی به آن مقدار رضایت بخش اولیه باز می‌گردد؟ به هیچ وجه! مطمئنا در عملکرد گوشی تغییر قابل توجهی حاصل می‌شود، با این حال هرگز به کیفیت روزهای اول خود باز نخواهد گشت. نکته دیگر آپدیت‌های مکرر سیستم عامل و تعامل گوشی با وسایل الکترونیکی است که هر روز در حال تغییر هستند. وقتی به زمان تعویض باتری آیفون 13 نزدیک می‌شوید، در واقع تکنولوژی صنایع گوشی موبایل تغییرات زیادی را به خود دیده است و گوشی آیفون 13 شما دیگر آن سازگاری و کارایی به روز خود را ندارد. 

به طور کلی، تا آنجایی که امکان دارد از تعویض باتری آیفون 13  خودداری کنید، چرا که ریسک قابل توجهی در تعویض آن، بخصوص توسط افراد غیرمتخصص، وجود دارد. زمان تعویض باتری را به دقت مورد بررسی قرار دهید و در زمان مناسب این عمل را به تعمیر کاری مجرب بسپارید. به دنبال باتری‌های ضمانت دار باشید و به صرف قیمت پائین، هر باتری‌ای نخرید.