تعمیر هندزفری آیفون

مشکلات و تعمیر هندزفری آیفون

برای اینکه ما بتوانیم تعمیر هندزفری آیفون را انجام دهیم، باید بدانیم که مشکل از کجاست. خرابی هندزفری می تواند دلایل مختلفی مانند مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری خود آیفون داشته باشد. با این حال در ادامه این مطلب به بررسی مهم ترین مشکلات هندزفری آیفون ،  آموزش تعمیرات اپل و رفع آن ها پرداخته ایم.

راه حل تعمیر هندزفری آیفون

مشکلات و تعمیر هندزفری آیفون

1.در حالت هدفون گیر کرده است

این یک مشکل رایج است که تقریباً هر کاربر آیفون دیگری حداقل یک بار با آن روبرو شده است. ظاهراً به دلیل یک نقص نرم افزاری که منجر به گیر کردن آیفون در حالت هدفون می شود، پس از جدا کردن هدفون، آیفون نمی تواند تفاوت بین حالت عادی و هدفون را تشخیص دهد. استفاده از هدفون هایی غیر از هدفون های اصلی همراه آیفون نیز می تواند این مشکل را ایجاد کند.
راه حل:
تعمیر هندزفری ایفون برای این مشکل ترسناک ساده است. یک جوانه گوش معمولی که به عنوان نوک کیو نیز شناخته می شود، بگیرید. آن را در جک هدفون قرار دهید و سپس آن را بردارید. این فرآیند را 7 تا 8 بار تکرار کنید و به طرز شگفت انگیزی، آیفون دیگر روی حالت هدفون گیر نخواهد کرد. تعمیر آیفون در اپل آچار به صورت تخصصی انجام می گردد.

2- جک هدفون کثیف

جک هدفون کثیف منجر به مشکلات صوتی زیادی مانند آنچه در بالا توضیح داده شد، می شود. همچنین ممکن است صدای آیفون شما را غیرفعال کند که می تواند بسیار آزاردهنده باشد. کثیفی که عملکردهای صوتی آیفون را مختل می کند می تواند گرد و غبار صرف باشد یا در برخی موارد می تواند پرز یا حتی یک تکه کاغذ کوچک باشد. با این حال، کلید حل مشکل، حفظ آرامش است. بسیاری از ما فکر می کنیم که به نوعی آیفون های خود را خراب کرده اند و به نزدیک ترین تعمیرگاه یا فروشگاه اپل می روند، در حالی که مشکل را می توان در عرض چند ثانیه در خانه حل کرد.
راه حل :
از یک جاروبرقی که یک شلنگ به آن وصل شده است استفاده کنید و شیلنگ را در مقابل جک صوتی آیفون قرار دهید. آن را روشن کنید و بگذارید بقیه کارها را انجام دهد. با این حال، اگر نوع کثیفی که با آن سروکار داریم پرز است، از یک دندانه‌گیر استفاده کنید تا با دقت آن را از جک صدا خارج کنید.

3- جک هدفون با رطوبت داخل

بسته به میزان رطوبت، رطوبت می تواند مشکلات زیادی را برای جک صدا ایجاد کند. از بی فایده شدن جک صدا گرفته تا اشکالات ساده در عملکرد صدا، آسیب از یک مورد به مورد دیگر متفاوت است. برای تعمیر هندزفری آیفون و تعمیرات تخصصی اپل راه حل های زیر را دنبال کنید.
راه حل:
برای خشک کردن رطوبت داخل جک هدفون با قرار دادن سشوار درست روبروی آن از سشوار استفاده کنید.

4- جک هدفون

هدفون گیر کرده می تواند در نتیجه استفاده از هدفون های غیر از هدفون اصلی باشد، در حالی که گاهی اوقات ممکن است به دلیل نقص نرم افزار باشد. این مشکل می تواند منجر به ناتوانی در شنیدن هر چیزی در آیفون و همچنین عدم شنیدن صداها با استفاده از خود هدفون شود.

راه حل تعمیر هندزفری آیفون

چندین بار هدفون اصلی خود را که با آیفون عرضه شده است وصل کرده و جدا کنید. این به دستگاه کمک می کند تا تفاوت بین حالت عادی و هدفون را درک کند و از حالت جک هدفون گیر کرده خارج شود. آموزش تعمیر هندزفری اپل با اپل آچار

5- مشکلات صدا به دلیل جک هدفون

مشکلات صدا به عدم توانایی شنیدن هرگونه صدا از بلندگوهای صوتی آیفون اشاره دارد. اینها بیشتر به دلیل تجمع پرزهای جیب در داخل جک هدفون ایجاد می شوند. برخی از علائم رایج این مشکل شامل ناتوانی در شنیدن صدای کلیک هنگام باز کردن قفل آیفون و عدم امکان پخش موسیقی از طریق بلندگوهای صوتی و غیره است.
راه حل:
یک سر گیره کاغذ را خم کنید و از آن برای خراشیدن پرزهای داخل جک هدفون استفاده کنید. از یک چراغ قوه برای تشخیص دقیق پرزها استفاده کنید و مطمئن شوید که در این فرآیند به هیچ یک از اجزای جک هدفون آسیب نرسانید.

تعمیر هندزفری آیفون

6- Siri هنگام وصل شدن هدفون به اشتباه قطع می کند.

این نیز مشکلی است که به دلیل استفاده از هدفون های شخص ثالث با شل بودن در جک هدفون ایجاد می شود. هر حرکتی در چنین مواقعی باعث می شود سیری بیاید و هر کاری را که از طریق هدفون پخش می کردید قطع کند.
راه حل:
همانطور که قبلا توضیح داده شد، آیفون‌ها با هدفون‌های ساخت اپل عملکرد خوبی دارند. بنابراین، مطمئن شوید که هدفون‌های اصلی اپل را خریداری کنید تا در صورت آسیب رساندن به هدفون‌هایی که همراه دستگاه شما هستند یا به درستی آن‌ها را در جای خود قرار دهید.

صدا فقط از یک سر هدفون پخش می شود.

این می تواند به معنای دو چیز باشد. هدفون هایی که استفاده می کنید آسیب دیده اند یا مقدار قابل توجهی کثیفی داخل جک هدفون شما وجود دارد. بعداً باعث می شود هدفون در داخل جک شل شود و در نتیجه صدا از یک طرف هدفون پخش شود. تعمیر هندزفری اپل در اپل آچار

راه حل:
جک هدفون را از نظر نوع کثیفی که باعث ایجاد مشکل شده است با استفاده از چراغ قوه بررسی کنید. سپس بسته به نوع کثیفی، یعنی گرد و غبار، پرز یا تکه کاغذ، از راه حل های تعمیر هندزفری آیفون که در بالا آورده شده است؛ می توانید برای رفع این مشکل بهره بگیرید.
این روز ها با توجه به قیمت سرسام آور محصولات الکترونیکی، خرید هندزفری آیفون کار چندان راحتی نیست. به همین خاطر رفع و تعمیر مشکلات در این راستا می تواند در هزینه و وقت ما صرفه جویی کند. ما در این مطلب به بررسی راه حل های تعمیر هندزفری آیفون در خانه پرداختیم.

خدمات اپل آچار