تخفیف 10% تا 25 % در صورت ثبت تعمیرات

تعویض باتری آیفون 7

تعویض باتری آیفون 7

گوشی‌های موبایل در بلندمدت دچار کاهش سرعت در برق‌رسانی می‌شوند. یکی از اصلی‌ترین دلایل این مشکل، ضعیف و تخریب شدن مواد تشکیل‌دهند باتری گوشی است. گوشی‌های آیفون دارای زیرمنوی باتری هستند که در آن به طور ویژه به درصد کارایی باتری اشاره می‌شود و  شما هر وقت بخواهید می‌توانید میزان کارایی باتری گوشی خود را ملاحظه کنید. آیفون 7 از پرطرفدارترین گوشی‌های چند سال اخیر بوده است. تعویض باتری آیفون 7 پس از چند سال استفاده یک امر اجتناب ناپذیر است. اما آیا تعویض و یا تعمیر باطری آیفون 7 به هزینه‌ای که می‌کنید، می‌ارزد؟

نکته اول اینکه تشخیص زمان تعمیر یا تعویض باتری آیفون 7 را می‌توانید بر اساس چند پارامتر مشخص بسنجید. اول اینکه اگر طول عمر باتری کاهش یافته است و در قسمت تنظیمات، زیرمنوی باتری، درصدی پائین‌تر از 80 درصد را نشان می‌دهد، زمان آن است به فکر تعویض باتری آیفون خود باشید.  نکته دوم میزان استفاده شما از گوشی و نیاز به نگهداری شارژ از طرف باتری هستید. اگر شما از کاربرانی هستید که زیاد از گوشیتان استفاده می‌کنید و بعد از مدتی با کاهش سرعت همراهید، همچنین اگر از زمان شارژ کامل تا حالت پاور سیور چند ساعت کوتاه طول می‌کشد، باید باتری را تعویض یا تعمیر کنید.

تعویض باتری آیفون 7

تعمیر و تعویض باتری آیفون 7

بگذارید آب پاکی را روی دستتان بریزیم، تعمیر باتری آیفون 7 کار شما نیست و به عنوان یک کاربر عادی نباید خود اقدام به این کار کنید، چراکه باعث ضرر و زیان بیشتر به خود می‌شوید. نکته بعدی این است که تعمیر باتری آیفون 7 بدون در نظر گرفتن طول بازه زمانی استفاده از آن و سلامت گوشی موبایل کار اشتباهی است. به عنوان مثال، اگر 5 سال است که به طور مداوم از گوشی آیفون 7 خود استفاده می‌کنید، ضعف باتری با تعمیر تغییر چندانی نخواهد کرد و شما حتما نیاز دارید باتری را تعویض کنید. اما اگر مساله زمان نیست و عملکرد باتری به صورت  غیرعادی پائین آمده است، نکاتی که در ادامه می‌آید بسیار کاربردی خواهند بود.

از جمله روش‌های تعمیر باتری آیفون 7 لحیم‌کاری و وارد کردن شوک به آن است. لحیم کاری فقط توسط افراد متخصص و تعمیرکار آیفون باید صورت بگیرد. این روش برای حالت‌هایی است که گوشی باز شده، افتاده یا هر اتفاقی که ممکن است باعث شده باشد اتصالات داخلی آن شل یا قطع شوند. شوک دادن به باتری در واقع ریست کردن فعالیت‌های شیمیایی داخل آن است. وقتی باتری دچار اختلال می‌شود، معمولا به دلیل شارژهای مکرر و با ولتاژهای متغیر ورودی، یک شوک درست و دقیق می‌تواند باتری را به اصطلاح بیدار کند.

تلاش نکنید که تعمیر باتری آیفون را خودتان انجام دهید، یک پیچ اشتباه را باز کردن، یک اتصال را تغییر دادن، می‌تواند ضررهای بسیار بیشتری به گوشیتان وارد کند. اپل از چسب‌‌های بسیار قویی در گوشی‌های خود استفاده می‌کند،  تعمیر یا تعویض باتری آیفون 7 بدون تخصص و تجربه کافی، باعث تخریب اجزای درونی گوشی، مثل تغییر در موقعیت عناصری مثل آنتن، میکروفن و امثال اینها می‌شود.

قیمت تعویض باتری آیفون 7

بسته به اینکه باتری محصول کدام کشور است، قیمت تعویض باتری آیفون 7 بسیار متغیر است. انواع چینی باتری مطمئنا قیمت پائین‌تری از نوع اورجینال آن دارند. ظرفیت این باتری‌ها معمولا کمتر از 2000 میلی‌ آمپر است. در هنگام خرید، حتما به نمونه اورجینال خود دقت کنید و سعی کنید باتری‌ای برای تعویض تهیه کنید که دارای ویژگی‌های مشابهی نسبت به باتری اورجینال باشد. قیمت تعویض باتری آیفون 7 همچنین متاثر است از دستمزدی که برای تعویض آن پرداخت می‌کنید. سعی کنید در نمایندگی‌های معتبر و فروشگاه‌های تخصصی آیفون عمل تعمیر یا تعویض باتری آیفون 7 را انجام دهید.

در نهایت، برای جلوگیری از نیاز به تعویض باتری آیفون 7 یا هر گوشی دیگری، سعی کنید تعداد دفعات کمتری گوشی را شارژ کنید. همیشه پورت‌های گوشی را تمیز نگه‌دارید. گوشی را به صورت مستقیم به پریز نزنید و از محافظ‌های کنترل ولتاژ استفاده کنید. همیشه از سلامت شارژر خود اطمینان حاصل کنید، این آخری خیلی مهم است. تعویض باتری آیفون 7 یک عمل تخصصی است، با یک بار تماشای ویدیو یوتیوب به آن تخصص لازم نمی‌رسید و ممکن است در حین تعمیر یا تعویض باتری ضرر بسیار شدیدتری به گوشیتان وارد کنید.