تعویض ال سی دی اپل واچ

تعویض ال سی دی اپل واچ

تعویض ال سی دی اپل واچ را باید در مرکز معتبر انجام دهید. یکی از اکسسوری هایی که افراد زیادی به آن علاقه مند می باشند ساعت های شیک و با کیفیت است. عده زیادی در این باب هزینه هایی انجام می دادند، بدون اینکه وسواسی از این بابت به خرج دهند. برای اینکه بتوانید استایل شیک و رسمی خود را کامل کنید نیاز دارید تا یک ساعت ویژه در دست خود داشته باشید. خیلی اوقات ساعت شما می تواند تمام کننده تمامی شیک پوشی باشد. برای تعمیر ال سی دی آیفون کلیک کنید.

در سال های جدید ساعت های ویژه ای در قالب هوشمند طراحی و تولید می شود. یکی از بهترین برندهایی که در این زمینه پیشتاز بوده و توانسته بهترین کیفیت را ارائه کند، ساعت های هوشمند اپل است. با خرید در همان ابتدا طرفداران زیادی کسب کرد و در ادامه نیز با تبلیغات و تنوع در تولیدات باعث شد تا میزان خریداران این نوع ساعت افزایش یابد. کارایی و عملکرد آن به گونه ای بود که در میان بهترین برندهای ساعت قرار گرفت و افراد برای خرید این نوع ساعت تمایل به هزینه زیادی دارند و بدون مشکل این موضوع را صورت می دهند. برای تعمیر آیفون به اپل اچار مراجعه کنید.

هماهنگی و تناسب میان ساعت و گوشی اپل شما می تواند شرایط ایده آلی را فراهم کند. ارتباط بین این دو در صورتی که از برند اپل باشد کاربری بسیار جذابی را برای شما فراهم می کند. از آن چیزی که انتظار دارید کابری جذابتر است. اما با توجه به قیمت بالای آن نیاز است تا مراقب آن باشید. یکی از موضوعاتی که می تواند باعث خرابی شود، مشکل در قسمت ال سی دی اپل واچ است. 

تعمیر ال سی دی اپل واچ

تعویض ال سی دی اپل واچ

یکی از مشکلاتی که ممکن است در زمان استفاده از اپل واچ دچار آن شوید، خرابی در قسمت ال سی دی مربوط به اپل واچ است. زمانی که این موضوع رخ می دهد می تواند میزان خرابی آن بسیار مهم باشد. یک زمانی میزان آسیب دیدگی کم بوده فقط نیاز به تعمیر دارد اما در بحث جدی تر اگر میزان خرابی زیاد باشد نیاز است تا تعویض در این بخش صورت گیرد. در زمان تعویض شما قطعه ای اصل را جایگزین می کنید. پس باید نگران آن باشید که جنس تعویضی آیا آن کیفیت دارد و اورجینال است یا نه؟

شیشه ای که بر روی صفحه مربوط به اپل واچ استفاده شده است دارای مقاومت مناسبی است اما در برخی مواقع در اثر استفاده و یا ضرباتی که به آن وارد می شود باعث شده است تا ترک و یا شکست رخ دهد. در این گونه مواقع معمولاً نیاز به تعویض شیشه باعث می شود تا خرابی مربوط به آن برطرف شود. اگر این روند به درستی صورت گیرد می تواند خاتمه ماجرا باشد اما در روند نامناسبی انجام شود می تواند خرابی مربوط به آن ادامه دار و باعث اذیت کردن بیشتر شما شود. برای تعویض ال سی دی آیفون خود در اپل آچار کلیک کنید.

شیشه مربوط به ال سی دی اپل واچ به صورت پرسی ثبت شده است. این تعمیرات نباید به هر تعمیرکاری سپرده شود و به راحتی اپل واچ شما را باز و بسته کند. تعویض ال سی دی اپل واچ نیازمند استفاده از یک ال سی دی جایگزین اورجینال و همچنین نصب مناسب است. معمولاً در اثر این شکست عملیات مربوط به تاچ نیز به خوبی صورت نمی گیرد و الزام به تعویض صفحه ال سی دی می باشد.زمانی که میزان خسارت و خرابی مربوط به ال سی دی اپل واچ زیاد باشد نیاز است تا به سراغ تعویض مطمئن آن برویم.

تعمیر ال سی دی اپل واچ

با توجه به اینکه مدل و تنوع قطعات بالا است بنابراین نمی توان یک قیمت واحد برای آن بیان نمود. فاکتورهای زیادی وجود دارد تا شما بتوانید قیمت واحدی برای آن تعیین نمایید. برای تعمیر ال سی دی اپل واچ کلیک کنید.

نکات مهم برای تعویض ال سی دی اپل واچ

صفحه نمایش اپل واچ به دلیل موقعیتی که دارد بسیار در معرض شکستن قرار می گیرد. اگر ال سی دی اپل واچ شما ضربه یا ترک خورده است وقت آن است که آن را رفع کنیم. این راهنما را برای تعویض صفحه نمایش دنبال کنیدکه شامل صفحه نمایش OLED و تعویض ال سی دی اپل واچ شیشه ای ذوب شده (صفحه نمایش لمسی) است.

در گام اول به عنوان یک اقدام احتیاطی در برابر آسیب رساندن به دستگاه، با جدا کردن باتری شروع کنید، تنها راهی که میتوانید انجام دهید خارج کردن آن است. قبل از شروع تعویض ال سی دی اپل واچ، ساعت خود را از شارژر در بیارید و آن را خاموش کنید. اگر صفحه لمسی شما شکسته است و مانع از خاموش شدن ساعت می شود، از این روش جایگزین برای خاموش کردن آن استفاده کنید. یک iOpener آماده کنید (یا یک سشوار یا تفنگ حرارتی بگیرید) و صفحه ساعت را تا زمانی گرم کنید که برای لمس آن کمی داغ شود.

این iOpener را حداقل یک دقیقه روی ساعت بگذارید تا صفحه نمایش کاملا گرم شود و چسب نگهدارنده آن روی قاب نرم شود. ممکن است لازم باشد iOpener را دوباره گرم کنید، یا با سرد شدن بخشها، آن را روی صفحه حرکت دهید تا صفحه را به اندازه کافی گرم کنید تا خاموش شود. در این مرحله شما باید ببینید که آیا تاچ به درستی کار می کند یا نه. همچنین باید مشخص شود که آیا پیکسل های ال سی دی دچار سوختگی شده اند یا خیر؛ این مورد تنها توسط تعمیرکاران حرفه ای قابل تشخیص بوده و کاربران قادر به تشخیص آن نیستند

تعویض ال سی دی اپل واچ کار تخصصی است و باید به افراد مجرب سپرده شود، زیرا با کوچکترین اشتباهی ممکن است به ال سی دی و یا دیگر اجزا اپل واچ صدمه و آسیب جبران ناپذیری فائق آید. در نتیجه تعویض ال سی دی اپل واچ احتیاج به مهارت و تخصص ویژه ای در این زمینه دارد.

تعویض ال سی دی اپل واچ اس ای

تقریبا رایج ترین تعمیری که در اپل واچ ها صورت می گیرد مر بوط به تعویض ال سی دی اپل واچ اس ای می باشد. این موضوع مختص سری خاصی از اپل واچ ها نبوده و در همه مدل های آن قابل مشاهده می باشد. گاها ممکن است دلایل مختلفی همچون ضربه و آبخوردگی شما را مستلزم به تعویض تاچ ال سی دی اپل خود کند .علت این موضوع هم به طور کامل مشخص هست ، تاچ ال سی دی و یا صفحه نمایش به طور کامل در محیط بیرون و خارجی قرار دارد و تقریبا تنها بخش آسیب پذیر و شکننده خارجی ساعت را در بر می گیرد.

در صورتی که ضربه یا فشاری که به اپل واچ وارد شود ممکن است موجب اختلال در عملکرد تاچ ال سی دی آن شود و شما را مجبور به تعویض ال سی دی اپل واچ اس ای نماید. مثلا در مواردی وجود فشار باعث سیاه شدن بخشی از صفحه و یا عدم ععملکرد کلا تاچ یا ال سی دی دستگاه شود.در این صورت تنها تعویض تاچ و ال سی دی می تواند مشکل را رفع نماید و تعویض هایی همچون تعویض گلس کارساز نخواهد بود. اما موضوعی که در تعویض ال سی دی باید به آن توجه داشت، استفاده از صفحه نمایش اورجینال می باشد. چرا که عدم استفاده از آن عملکرد تاچ و صفحه نمایش را دچار اختلال خواهد کرد.

تعویض ال سی دی اپل واچ سری 2

اپل واچ، یکی از مهم ترین وسیله های روزمره هر یک از ماست که باید از آن ها محافظت کنیم یکی از راه های حفاظت از اپل واچ خرید و تعویض ال سی دی اپل واچ سری 2 است. قبل از همه بهتر است ببینیم که چه آسیب هایی متوجه گلس اپل واچ است و در چه مواردی آسیب وارد شده می تواند به تعویض گلس ال سی دی اپل واچ ختم شود. انواع آسیب های فیزیکی نظیر ضربه خوردن، وارد آمدن فشار به نمایشگر، زمین خوردن، پرت شدن وسیله ای سنگین روی صفحه و مواردی از این دست را عامل آسیب به گلس در نظر گرفت. هر یک از این آسیب ها می توانند به ال سی دی نیز آسیب برسانند. اما اگر خوش شانس باشید، آسیب وارد شده تنها به گلس وارد شده است.

تعویض گلس اپل واچ نسبت به تعویض ال سی دی اپل واچ سریبسیار مقرون به صرفه تر و راحت تر است. اما با این حال یک موضوع حائز اهمیت این است که تعویض گلس با تعویض گلس محافظی که بعد از خرید اپل واچ روی آن نصب می کنید، تفاوت دارد و کار آسانی نیست. وقتی صفحه نمایش اپل واچ شما آسیب ببیند و ترک و شکستگی هایی روی آن به وجود آید، دو حالت مختلف ممکن است رخ دهد. حالت اول مربوط به زمانی میشود که در عملکرد تاچ یا ال سی دی ساعت مشکلی به وجود آمده باشد. به عنوان مثال ممکن است صفحه نمایش ساعت اصلا روشن نشود یا روشن شود ولی قسمتی از آن سیاه شده باشد یا تاچ اپل واچ از کار بیفتد. در صورتی که کوچک ترین اختلالی در عملکرد تاچ یا ال سی دی ساعت به وجود آید فقط با تعویض ال سی دی اپل واچ سری 2 است که میتوان مشکل به وجود آمده را برطرف کرد.

تاچ ال سی دی اپل واچ  سری 2 از قطعات اصلی این گجت پوشیدنی هوشمند می باشد که جهت تعویض ال سی دی اپل واچ سری 2 که اغلب به دلیل وارد شدن ضربه و یا سقوط از ارتفاع و یا برخورد با اشیاء سخت و یا نوک تیز رخ داده است کاربرد دارد. تاچ ال سی دی اپل واچ سری 2 سایز 42 میلی متر ارائه م یگردد که معمولا در  فروشگاه مرکز تعمیرات موبایل به شکل سرویس پک، شرکتی و همچنین اورجینال و… به قیمت های مناسب و به صرفه قابل فروش می باشد.تعمیر ال سی دی اپل واچ سری 2 یکی از تخصصی ترین و مهم ترین تعمیرات مربوط به ساعت های هوشمند می باشد.اما در این خصوص اپل واچ سری 2 هم از این قاعده مستثنا نمی باشد و معمولا  آمار درخواست تعمیر ال سی دی آن به نسبت بالا می باشد چرا که صفحه نمایش آن در محدوده خارجی می باشد.

 دلایل زیادی در ایجاد اختلال عملکرد صفحه نمایش اپل واچ موثر هستند .از جمله این مشکلات نفوذ آب به داخل ساعت، وارد شدن ضربه به ساعت، وارد شدن فشار به ساعت، شکستن صفحه نمایش و … از شایع ترین این عوامل به شمار می رود که اغلب کاربران با آن مواجه می شوند.معمولا تعمیر ال سی دی اپل واچ سری 2  با توجه به خرابی آن به دو صورت  انجام می شود. در مورد اول می بایست صفحه نمایش اپل واچ کاملا تعویض شود. این روش تعمیر وقتی کاربرد دارد که ال سی دی یا تاچ ساعت سوخته باشد یا به هر دلیل روشن نشود یا بخشی از آن سیاه شود.روش دوم مربوط به زمانی است که خرابی به گونه ای است که نیازی به تعویض نمی باشد و می توان با تعمیر صفحه به روش هایی عملکردآن را درست نمود.

تعویض ال سی دی اپل واچ سری 3

ال سی دی یا همان صفحه نمایش اپل واچ سری 3 (Apple Watch) ممکن است مثل گوشی های تلفن همراه  بشکند، ترک بردارد یا بنا به هر دلیل در عملکردش اختلال هایی ایجاد شودراهکار این مشکل تعویض ال سی دی اپل واچ سری 3 است که امری تخصصی و مهم به شمار می رود. ساعت هوشمند اپل در نسخه های مختلفی روانه بازار شده و تقریبا هر سال شاهد عرضه یک نسخه جدید از این سری گجت های پوشیدنی شرکت اپل هستیم. ساختار اپل واچ هم مثل آیفون هایش بوده و این گجت از قطعات مثل پنل تاچ ال سی دی، پردازنده، رم، حافظه داخلی و دیگر قطعات آنچنانی بهره میبرد. بنابراین درست مثل آیفون های اپل احتمال خراب شدن قطعات سخت افزاری این گجت هم وجود دارد. در برخی مواقع ممکن است کاربر مجبور به تعویض ال سی دی اپل واچ سری 3 شود.

گلس در واقع شیشه محافظی است که مقاومت بالایی در برابر خراشیدگی و ضربه دارد، منجر به دور نگه داشتن ال سی دی از عوامل خارجی و عدم تماس مستقیم آن با این عوامل میشود و از تاچ و ال سی دی محافظت به عمل میآورد. طراحی این گلس اپل واچ سری سه به گونهای است که کاملا یکپارچه با ال سی دی ساعت به نظر میرسد و در حالت عادی و بدون استفاده از تجهیزات و دستگاه های خاص قابلیت جداسازی و تعویض ندارد. بنابراین وقتی در مورد تعویض گلس Apple Watch Series 3 صحبت میکنیم منظورمان تعویض این لایه شیشهای و محافظ است که به عنوان عضوی از تاچ و ال سی دی صفحه نمایش شناخته میشود. جالب است بدانید که این قطعه هم از نظر کیفیت دارای نسخه های مختلفی است و نسخه اورجینال آن بهترین کیفیت را ارائه میکند، پس تعویض ال سی دی اپل واچ سری 3 را باید به نمایندگی های معتبر که کالاهای اصل و با کیفیت ارائه می کنند سپرد.

ساعت هوشمند اپل که به آن اپل واچ نیز می گویند در نسخه های مختلفی در بازار عرضه می شود که همواره انواع مختلف آن با دریافت ویژگی هایی روانه بازار می شود.ساختار ساعت هوشمند اپل همچون آیفون های آن می باشد. این ساعت ها همواره از محبوب ترین گجت ها به شمار می روند از این حیث دارای کیفیت بالایی می باشند. ولی برخورداری از کیفیت بالا دلیل برای خراب نشدن این گجت ها نمی باشد .گاها ممکن است موارد مختلفی همچون فشار ، ضربه و آبخوردگی باعث خرابی ال سی دی اپل واچ سری 3 شما شود که در این خصوص مجبور به تعمیرال سی دی اپل واچ سری 3 خواهید بود.

ال سی دی اپل واچ قطعه حساسی می باشد که در محدوده خارجی قرار دارد و  در صورتی که کوچکترین ضربه ای به آن وارد شود ممکن است  شکسته شود. کمپانی اپل جهت نگهداری بهتر از این ال سی دی از شیشه منحصر به فردی استفاده کرده است تا در برابر فشار و ضربه مقاومت بالاتری داشته باشد. اپل واچ محصولی جذاب از شرکت اپل است که به عنوان نمادی از تکنولوژی در دنیا به شمار می رود. این محصول محبوب از ظاهری شیک و زیبا برخوردار می باشد و با بهره مندی از آن می توان فعالیت های روز مره خود را بهتر زیر نظر گرفت.در صورتی که تاچ و ال سی دی اپل واچ شما به طور اتفاقی آسیب ببیند می بایست آن را تعویض نمایید.

تعویض ال سی دی اپل واچ 6

برای تعویض ال سی دی اپل واچ 6 چنانچه که نتیجه پس از بررسی های کارشناسان شکستگی که رخ داده تنها د رگلس آن باشد ،توصیه می شود که از تعویض ال سی دی اپل واچ 6 صرف ‌نظر نمایید. در این صورت بعد از کسب اجازه از صاحب دستگاه، تنها گلس اپل واچ تعویض خواهد شد.ولی در صورتی که شکستگی اپل واچ، به تاچ و ال سی دی نیز آسیب زده باشد نیاز هست تا این دو بخش از دستگاه نیز تعویض شود. جهت تشخیص این مسئله یعنی اینکه آیا تنها نیاز به تعویض گلس هست و یا تعویض ال سی دی اپل واچ 6 ابتدا موارد ذیل را بررسی نمایید و به نتیجه برسید :

یکی از شروط لازم برای عدم نیاز به تعویض تاچ و ال سی دی اپل واچ آن است که اولاً تاچ گوشی به درستی عمل نموده و پیکسل های ال سی دی دچار سوختگی نشده باشد. برای تعمیر ال سی دی آیفون کلیک کنید.

در صورتی که هر قسمتی از ال سی دی شکسته شده، نور نداشته باشد، سیاه شده باشد و یا به رنگ بنفش و یا … تغییر رنگ داده باشد، مشکل ال سی دی اپل واچ با تعویض ال سی دی رفع می شود.
اگر که تاچ اپل واچ عل ننماید، باید تاچ و ال سی دی اپل واچ تعویض گردد.
تعویض ال سی دی اپل واچ 6 این نکته توجه نموده که از قطعات سازگار با اپل واچ خود بهره برداری گردد. به عبارتی دیگر تاچ هر مدل از اپل واچ تنها سازگار با همان دستگاه می باشد و قابل استفاده در مدل دیگر نخواهد بود.
توصیه می شود پس از تعویض تاچ و ال سی دی اپل واچ، در حضور کارشناس تعمیر، صحت عملکرد دستگاه را چک نمایید.

تعویض گلس شکسته اپل واچ

گاها در مواردی ممکن است  ال سی دی اپل واچ آسیب ندیده و احتیاجی به تعویض ال سی دی اپل واچ پرو نباشد. در صورتی که ضربه شدید نباشد و تنها گلس محافظ دچار آسیب شده  باشد، نیازی به هپرداخت هزینه های بالا نمی باشد تتنها کافیست تا گلس روی صفحه نمایش را تعویض کنید . در چنین شرایطی تنها با تعویض گلس شکسته اپل واچ، مشکل ساعت رفع می گردد و مجددا از آن می توان بهره برداری کرد. امروزه مراکز متخصص زیادی اقدام به تعمیر این گجت های محبوب می نمایند.

تعمیرات اپل واچ به عنوان خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیرات اپل می باشد که به وسیله  متخصصین باتجربه و زبده‌ این مراکز صورت می گیرد. کارشناسان حاضر در این مراکز ضمن بهره‌مندی از دانش روز دنیا و تسلط به تمامی قطعات سخت ‌افزاری و نرم‌افزاری اپل واچ، تجهیزات پیشرفته‌ای در اختیار دارند که تعمیرات اپل واچ را برای آن‌ها بسیا حرفه‌ای ‌تر و آسان ‌تر می کند. 

تعویض گلس اپل واچ پرو

برای تعویض تاچ و ال سی دی اپل واچ پرو چنانچه که بررسی های لازم کارشناسان صورت گرفت و خرابی مربوط به گل آن بود بهتر است از تعویض تاچ صرف ‌نظر شود. در این وضعیت بعد  از کسب اجازه از صاحب دستگاه، تنها گلس اپل واچ می بایست تعویض شود. ولی در  شرایطی که شکستگی اپل واچ،موجب آسیب به تاچ و ال سی دی باشد، لازم است تا این دو بخش از دستگاه نیز تعویض شوند. جهت بررسی وتشخیص این مسئله  موارد ذیل را خوانده وطبق آن اقدام نمایید:

  • در صورتی که تاچ گوشی به درستی عمل کند و پیکسل ال سی دی سوخته نباشد.
  • اگر ال سی دی شکسته باشد، نور نداشته باشد، سیاه شده باشد و یا به رنگ بنفش و یا تغییر رنگ داده باشد، مشکل ال سی دی اپل واچ با تعویض گلس حل نمی شود.
  • چنانچه که تاچ اپل واچ عمل ننماید، باید تاچ و ال سی دی اپل واچ تعویض گردد.
  • برای تعویض تاچ و ال سی دی اپل واچ توجه کنید که از قطعات سازگار با اپل واچ خود بهره برداری شود.این بدین معنا می باشد که تاچ هر مدل از اپل واچ تنها سازگار با همان دستگاه می باشد.
  • بهتر است بعد از تعویض تاچ و ال سی دی اپل واچ پرو صحت عملکرد دستگاه را بررسی نمایید.

تعویض ال سی دی اپل واچ پرو

تعویض ال سی دی اپل واچ پرو شایع ترین  تعمیری است که در اپل واچ ها صورت می گیرد. این موضوع مختص سری خاصی از اپل واچ ها نمی باشد و برای تمام نسخه های آن به شیوه مشابه است. علت این مشکل هم به طور کامل مشخص است. به دلیل در ارتباط بودن صفحه نمایش در محیط بیرون و خارجی ، آسیب پذیری صفحه را بیشتر می کند. 

در صورتی که ضربه یا فشاری به اپل واچ وارد شود باعث بروز مشکلاتی در صفحه نمایش می شود که شما را مجبور به مراجعه به مراکز تعمیر می نماید.گاها در مواردی ضربه وارد شده به  ساعت، بخشی از صفحه نمایش را سیاه و یا کلا تاچ یا ال سی دی دستگاه را از کار می اندازد. در این شرایط تنها با  تعویض تاچ ال سی دی باید اقدام به رفع مشکل نمود و تعویض گلس برای حل مشکل اقدامی ناشیانه خواهد بود. 

اما در صورتی که قرار بر تعویض ال سی دی اپل واچ پروباشد می بایست قبل از آن به نکاتی توجه شود. در این خصوص باید توجه داشت که حتما در زمان نصب از صفحه نمایش اورجینال و اصلی استفاده شدشه باشد ، زیرا عدم استفاده از قطعات اورجینال موجب عدم عملکرد صحیح می شود و گاها نیز به ساده ترین ضربه ها مجدد باعث شکستگی و ترک صفحه می شود.بنابراین برای  اطمینان خاطر جهت اورجینال بودن صفحه نمایشی که در اپل واچ شما نصب می گردد می بایست به مراکز معتبر و تعمیرات متخصص مراجعه نمایید. گاها این مراکز پس از نصب صفحه نمایش اورجینال به شما گارانتی لازم در خصوص صفحه نمایش جدید را ارئه می دهند.توصیه می شود در زمان انتخاب تعمیرگاه ، مراکز معتبر و متخصص در این  حوزه  را در نظر بگیرد که به خوبی در تعمیرات آیفون متخصص باشند و پس از تعمیر و یا تعویض قطعات شما را با مشکلات دیگری رو به رو نسازند. 

ال سی دی یا صفحه نمایش اپل واچ پرو  نیز همچون مدل های دیگر  مثل آیفون های این شرکت گاها با شکستگی و ترک یا بنا به هر دلیل در عملکردش مشکلاتی رخ می دهد. خبر خوب در این خصوص این می باشد که در صورتی که با مشکلاتی از این قبیل مواجه شدید می توانید با  تعویض ال سی دی اپل واچ پرو اقدام به رفع مشکل نمایید.امروزه مراکز زیادی این مشکلات را رفع می کنند اما توصیه می شود برای اینکه تعمیر ال سی دی اپل واچ پرو به درصستی صورت گیرد حتما به مراکز معتبر مراجعه نمایید تا ضمن بهره مندی از گارانتی تعمیر از قطعات اورجینال در تعویض بهره مند شوید.

این خدمات در سراسر کشور توسط افراد زیادی ارائه می شود اما بهتر است به یک مرکز اصلی و استاندارد مراجعه کنیم. استفاده از قطعات اورجینال و همچنین نحوه نصب آن بسیار مهم بوده که نقص در هر یک از آن ها باعث می شود تا در عملکرد نیز دچار مشکل شوید و در آینده در زمان بهره برداری درگیری های زیادی در این بخش داشته باشید. بنابراین نیاز است تا به سراغ مراکز معتبر و دارای گواهی های معتبر مراجعه کنید، غفلت در بخشی می تواند به منزله ادامه دار بودن این موضوع باشد. 

خدمات اپل آچار