برای تماس مستقیم با کارشناسان کلیک کنید (ساعات کاری از 9 صبح تا 6 بعدالظهر همه روزه غیر از روزهای تعطیل)

تعمیر آی پد

تعمیر آی پد

جالب است بدانید که دستگاه های اپل بالاترین رتبه رضایت را در صنعت رایانه های شخصی و تبلت ها دارند و رتبه رضایت قابل توجهی از ۸۳ درصد را به دست آورده اند. با وجود این محبوبیت فراگیر، درصد نارضایتی و شکایت از مشکلات این گجت های الکترونیکی بسیار بالا است. با وجود اینکه تبلت های اپل قطعاتی هوشمند و با بهترین مهندسی هستند؛ اما از مشکل مصون نیستند. با این حال، پشتیبانی اپل و سایر متخصصان یک راهنمای جامع برای مشکلات رایج آیپدها ارائه داده اند که شاید در اینجا به درد شما نیز بخورد. شما با استفاده از ...

رتبه دهی به این مطلب

جالب است بدانید که دستگاه های اپل بالاترین رتبه رضایت را در صنعت رایانه های شخصی و تبلت ها دارند و رتبه رضایت قابل توجهی از ۸۳ درصد را به دست آورده اند. با وجود این محبوبیت فراگیر، درصد نارضایتی و شکایت از مشکلات این گجت های الکترونیکی بسیار بالا است. با وجود اینکه تبلت های اپل قطعاتی هوشمند و با بهترین مهندسی هستند؛ اما از مشکل مصون نیستند. با این حال، پشتیبانی اپل و سایر متخصصان یک راهنمای جامع برای مشکلات رایج آیپدها ارائه داده اند که شاید در اینجا به درد شما نیز بخورد. شما با استفاده از این آموزش تعمیر آی پد می توانید در خانه و با صرف کمترین هزینه، به تعمیر آی پد خود بپدازید. برای تعمیرات تخصصی اپل به اپل آچار مراجعه نمایید.

تعمیر آی پد

بررسی رایح ترین مشکلات آی پد و تعمیر آن ها

 • برخی از پیکسل های آیپد مرده یا گیر کرده و کار نمی کند.

اگر یک پیکسل روی iPad شما کار نکند، می تواند بسیار فرساینده باشد. شما ابتدا متوجه این نقطه به عنوان یک نقطه بی پاسخ روی نمایشگر خواهید شد که تغییر نمی کند یا هر اتفاقی بیفتد سیاه می ماند. گاهی اوقات ممکن است بیش از یک پیکسل مانند این وجود داشته باشد.

برای تعمیر آیفون در اپل آچار کلیک کنید.

راه حل های تعمیر آی پد

اگر پیکسل همچنان روشن می شود اما به سادگی گیر کرده است یا هرگز به رنگ مناسب نمی رود، می توانید خودتان آن را به صورت دستی تعمیر کنید. انگشت شست خود را در یک پارچه تمیز بپیچید و با پیکسل فشار ملایم و محکمی به ناحیه نمایشگر وارد کنید و در حین انجام این کار به آرامی انگشت شست خود را حرکت دهید. گاهی اوقات این می تواند به رفع مشکلاتی که پانل با آن مواجه است کمک کند.

چشمک زدن روشن و تغییر رنگ نیز می تواند به تنظیم مجدد پیکسل کمک کند. می توانید ویدیوهای Pixel Fix زیادی را در YouTube برای اجرا در تمام صفحه اجرا کنید تا به این کار کمک کنید، یا حتی برنامه ای پیدا کنید که همین کار را انجام دهد.

اگر هر کاری که انجام می دهید پیکسل برای همیشه تاریک است، مرده است. شما نمی توانید یک پیکسل مرده را تعمیر کنید. اگر مشکلی جزئی است و حواس پرت نمی شود، می توانید آن را رها کنید. اما ایده خوبی است که iPad خود را به یک تعمیرات آیپد در پایتخت ببرید و در مورد جایگزینی صفحه نمایش سوال کنید. برای گذراندن دوره های آموزش تعمیرات اپل  کلیک کنید.

 • آخرین iPadOS در iPad من نصب نمی شود.

مشتاق دریافت آخرین به روزرسانی های iOS/iPadOS و همه ویژگی های جدید ارائه شده هستید؟ ممکن است متوجه شوید که iPad شما سرسختانه از دانلود به روزرسانی امتناع می کند، حتی اگر بگوید که این کار را انجام می دهد یا اگر قرار بود در زمان خاصی به روزرسانی شود. خوشبختانه، این معمولاً به دلیل رعایت نکردن الزامات خاص مورد نیاز برای به روز رسانی است.

راه حل های تعمیر آی پد

 1. مطمئن شوید باتری iPad شما حداقل 50 درصد شارژ داشته باشد. برای ایمن بودن، ایده خوبی است که قبل از شروع به روزرسانی بزرگ، آی پد خود را وصل کنید.
 2. مطمئن شوید که از اتصال داده تلفن همراه برای اینترنت خود استفاده نمی کنید. برای جلوگیری از استفاده از داده های سلولی، iPad در هنگام اتصال داده، بارگیری بزرگی را شروع نمی کند.
 3. بررسی کنید که حالت کم مصرف خاموش باشد. اگر به طور تصادفی فعال شود، احتمالاً به روز رسانی کار نخواهد کرد.
 4. اگر از VPN خود استفاده می کنید غیرفعال کنید. در حالی که می توانید سایت ها را در بسیاری از VPN ها در لیست سفید قرار دهید، این واقعاً برای بارگیری یک به روزرسانی نرم افزار مستقیماً از اپل کار نمی کند، بنابراین برای این تغییر آن را غیرفعال کنید و پس از آن دوباره آن را روشن کنید.
 • صفحه نمایش فریز شده و یخ زده

ممکن است هر از گاهی متوجه شوید که صفحه نمایش iPad شما یخ می زند و به لمس شما پاسخ نمی دهد. این یک شکایت رایج در انجمن پشتیبانی اپل است. محتمل ترین مقصر یک اپلیکیشن خاص است، اما تشخیص اینکه کدام یک همیشه آسان نیست. اگر به طور مکرر اتفاق می افتد، به مواردی که در حال اجرا هستید توجه داشته باشید و سعی کنید آن را حذف نصب کنید تا ببینید آیا این مشکل را برای همیشه حل می کند. علت هر چه باشد، راه حل های فوری شما برای یک صفحه نمایش یخ زده iPad یکسان است.

تعمیر آی پد

راه حل های تعمیر آی پد

ابتدا با فشار دادن و نگه داشتن دکمه روشن/خاموش، دستگاه خود را مجدداً راه اندازی کنید تا زمانی که «slide to power off» را روی صفحه ببینید و سپس برای خاموش کردن بلغزانید. همان دکمه را فشار داده و نگه دارید تا دوباره روشن شود. با دیدن لوگوی اپل، متوجه خواهید شد که کار کرده است.

اگر صفحه نمایش پاسخ نمی دهد، ممکن است لازم باشد دستگاه را به اجبار مجدداً راه اندازی کنید، در این صورت باید دکمه روشن/خاموش و دکمه هوم را همزمان برای حدود 10 ثانیه فشار دهید و نگه دارید. زمانی که لوگوی اپل ظاهر شد، متوجه خواهید شد که کار می کند. برای آیپدهای جدیدتر بدون دکمه Home، دکمه افزایش صدا را فشار داده و سریع رها کنید، دکمه کاهش صدا را فشار داده و سریع رها کنید و سپس دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید تا دستگاه راه اندازی مجدد شود.

اگر سرسختانه از واکنش به راه اندازی مجدد یا تنظیم مجدد امتناع می کند، باید بازیابی را امتحان کنید. آن را با استفاده از کابل ارائه شده به رایانه خود وصل کنید. iTunes را روی رایانه بارگیری کنید، iPad خود را انتخاب کنید، تب Summary را انتخاب کنید و دکمه Restore iPad را بزنید. با این کار محتوای شما پاک می شود، بنابراین ممکن است ترجیح دهید Restore Backup را در برگه Summary انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که هر چیزی را که از آن نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید را از دست خواهید داد.

 • اتصال داده تلفن همراه قطع می شود.

تعداد کمی از دارندگان آی پد از قطع مکرر اتصالات داده های سلولی شکایت دارند. بدیهی است که این امر به طور جدی تحت تأثیر پوشش خوب در منطقه شما خواهد بود. اگر با تلفن خود پوشش خوبی در همان شبکه دارید، اما آیپد با مشکل مواجه است، می توانید چند کار را امتحان کنید. ابتدا تنظیمات > عمومی > تلفن همراه را بررسی کنید و مطمئن شوید که روشن است. همچنین می توانید راه اندازی مجدد را امتحان کنید. اگر همچنان مشکل داشت، مراحل زیر را طی کنید.

راه حل های تعمیر آی پد

 1. مطمئن شوید که تنظیمات شرکت مخابراتی را در تنظیمات > عمومی > درباره به روز دارید.
 2. با رفتن به Settings > General > Software Update، بررسی کنید که آخرین نرم افزار iOS را دارید.
 3. سیم کارت را خارج کرده و دوباره در آن قرار دهید.
 4. همچنین می توانید Settings > General > Reset > Reset Network Settings را امتحان کنید.
 5. برخی از افراد با غیرفعال کردن LTE در Settings > Cellular Data > Enable LTE موفق شده اند.
 6. اگر هیچ کدام از اینها جواب نداد، ممکن است بازنشانی به تنظیمات کارخانه ارزش امتحان را داشته باشد، فقط مطمئن شوید که ابتدا یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 7. اگر همچنان مشکل دارید، وقت آن است که با پشتیبانی شرکت مخابراتی خود تماس بگیرید یا برای راهنمایی بیشتر با مجموعه تعمیرات آی پد اپل تماس بگیرید.
 • iPad به طور تصادفی خراب می شود.

بسیاری از دارندگان آی پد از مشکلاتی با خرابی تصادفی رنج می برند که در آن برنامه به طور خودبه خود بسته می شود یا آی پد به طور ناگهانی راه اندازی مجدد می شود. ممکن است متوجه شوید که این یک مشکل بزرگتر در iPad های قدیمی تر است. برای رفع مشکل می توانید چند کار مختلف را امتحان کنید. به احتمال زیاد به برنامه های خاصی مربوط می شود، بنابراین به کارهایی که هنگام خراب شدن آن انجام می دادید توجه داشته باشید و ببینید آیا الگوی آن در طول زمان ظاهر می شود یا خیر.

تعمیر آی پد

راه حل های تعمیر آی پد

دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید و سپس بلغزانید تا خاموش شود. دکمه را فشار داده و نگه دارید تا دوباره روشن شود. همچنین می توانید با فشار دادن و نگه داشتن همزمان دکمه پاور و دکمه هوم به مدت 10 ثانیه آن را بازنشانی کنید. برای آیپدهای جدیدتر بدون دکمه Home، دکمه افزایش صدا را فشار داده و سریع رها کنید، دکمه کاهش صدا را فشار داده و سریع رها کنید و سپس دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید تا دستگاه راه اندازی مجدد شود. هیچ یک از این راه حل ها نمی توانند بر یک تعمیر دائمی تأثیر بگذارند.

به Wi-Fi متصل شوید و به Settings > General > Software Update بروید تا مطمئن شوید که iPad شما جدیدترین نرم افزار را دارد. اگر به روز رسانی موجود است، آن را دانلود و نصب کنید.

فروشگاه App را باز کنید و روی Updates ضربه بزنید و سپس همه برنامه های خود را به روز کنید.

اگر خرابی های شما به طور خاص در Safari رخ می دهد، ممکن است به Settings > Safari بروید و روی Clear History and Website Data و سپس Clear History and Data ضربه بزنید. توجه داشته باشید که با این کار شما را از وب سایت هایی که وارد آن شده اید خارج می کند.

اگر همچنان مشکل دارید، آیپد را با ریست فکتوری پاک کنید و آن را بازیابی کنید.

اگر هیچ یک از موارد بالا برای شما کار نکرد، سعی کنید با اپل تماس بگیرید. اگر می توانید خرابی را تکرار کنید و می توانید آن را به یک فروشگاه اپل ببرید تا به آنها نشان دهید، می توانید کمک بگیرید.

راه حل های تعمیر آی پد

 1. مطمئن شوید که فضای خالی کافی دارید. به Settings > General > iPad Storage بروید و نگاهی بیندازید. اگر فضای خالی شما تمام شده است، ممکن است مجبور شوید قبل از اینکه برنامه جدید فضایی پیدا کند، چیزی را حذف کنید.
 2. روی نماد برنامه ضربه بزنید و مطمئن شوید که دانلود متوقف نشده است. اگر گزینه Resume Download را مشاهده کردید، روی آن ضربه بزنید. همچنین می توانید آن را مکث کنید و سپس از سر بگیرید تا ببینید آیا این کار انجام می شود یا خیر.
 3. مطمئن شوید که محدودیت ها اعمال نمی شوند. به Settings > General > Restrictions بروید و مطمئن شوید که مجاز به دانلود برنامه ها هستید.
 4. با رفتن به Settings > General > Software Update و دانلود و نصب هر چیزی که در دسترس است، مطمئن شوید که آخرین به روز رسانی را دارید.
 5. دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید و سپس بلغزانید تا خاموش شود. دکمه را فشار داده و نگه دارید تا دوباره روشن شود. همچنین می توانید با فشار دادن و نگه داشتن همزمان دکمه پاور و دکمه هوم به مدت 10 ثانیه آن را بازنشانی کنید. برای آیپدهای جدیدتر بدون دکمه Home، دکمه افزایش صدا را فشار داده و سریع رها کنید، دکمه کاهش صدا را فشار داده و سریع رها کنید و سپس دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید تا دستگاه راه اندازی مجدد شود.
 6. به تنظیمات > iTunes & App Store بروید و روی Apple ID خود ضربه بزنید و سپس از سیستم خارج شوید. مرحله چهار را تکرار کنید. هنگامی که iPad خود را مجدداً راه اندازی کرد، به تنظیمات > iTunes & App Store > Sign In بروید.
 • باتری iPad شما بسیار کند شارژ می شود.

زمانی که همه چیز طبق معمول اجرا می شود، شارژ مجدد آی پد شما باید حدود سه ساعت طول بکشد. اگر مدل قدیمی تری دارید، باز هم حداکثر چهار ساعت طول می کشد. با این حال، بسیاری از کاربران گزارش می دهند که شارژ کامل آی پد آنها بسیار بیشتر طول می کشد. ما چند نکته برای تلاش و سرعت بخشیدن به فرآیند شارژ داریم.

تعمیر آی پد

آموزش تعمیر آی پد

 1. مطمئن شوید که iPad شما به روز شده است. متأسفانه، iPadOS 13 باعث این نوع مشکلات شارژ باتری برای بسیاری از کاربران شد. اگر مشکل با iPadOS باشد، تا زمانی که اپل نرم افزار را بهبود نبخشد و نسخه جدیدی را منتشر کند، نمی توانید کار زیادی انجام دهید جز اینکه با آن زندگی کنید.
 2. پورت ها و کانکتورهای خود را بررسی کنید. به دنبال هر گونه نشانه آسیب، آلودگی که پورت ها را مسدود می کند یا هر چیز دیگری که ممکن است اتصال را قطع کند، باشید. اگر مطمئن نیستید، سعی کنید کابل شارژ سازگار دیگری را پیدا کنید و آن را خاموش کنید تا ببینید آیا این موضوع تفاوتی ایجاد می کند. برای شارژ کردن آیپد خود از کابل یا شارژر بی برند استفاده نکنید! اگر از یکی استفاده می کنید، فوراً آن را متوقف کنید و مستقیماً از اپل به نسخه ای بروید.
 3. مطمئن شوید که iPad شما در هنگام شارژ کردن آن تلاش زیادی نمی کند. اتصال را از Wi-Fi و بلوتوث قطع کنید یا ابتدا آن را در حالت هواپیما قرار دهید. هنگام شارژ شدن از iPad خود استفاده نکنید و ببینید چقدر این کار به شما کمک می کند.
 4. همیشه به یاد داشته باشید که مطمئن شوید که iPad شما در مکانی گرم یا سرد قرار نگرفته است. این می تواند به باتری آسیب برساند و مشکلات طولانی مدتی ایجاد کند که واقعاً بدون تعویض کامل قابل رفع نیست.
 • Apple Pencil با iPad من کار نمی کند.

ما کاملاً درک می کنیم که این مسئله چقدر می تواند ناامید کننده باشد، عمدتاً به این دلیل که احتمالاً Pencil را برای جفت کردن خاص با iPad خود خریداری کرده اید. ما راه حل های متعددی برای تلاش داریم تا دوباره این دو با هم کار کنند.

راه حل های تعمیر آی پد

مطمئن شوید که Apple Pencil و iPad مناسب دارید. مشکلات سازگاری وجود دارد. نسل اول مداد آی پد (معروف به مداد نقره ای که به آن وصل می کنید) برای کار با آی پد پروهای قبلی، نسل سوم آی پد ایر و نسل ششم و هفتم آی پد طراحی شده است – فهرست کامل را اینجا ببینید. نسل دوم مداد برای کار با جدیدترین مدل های آیپد پرو 12.9 اینچی و 11 اینچی ساخته شده است که مداد نسل اول با آنها کار نمی کند. و اگر iPad Air 2 یا مدل قبلی دارید، Pencil به هیچ وجه نمی تواند با صفحه نمایش شما کار کند، اگرچه برخی از مدل های قلم شخص ثالث می توانند برای شما کار کنند. می دانیم، گیج کننده است. اما مهم است که بدانید چه مدل مداد و آی پد را باید ببینید تا ببینید آیا می توانند با هم کار کنند.

iPad خود را مجددا راه اندازی کنید و دوباره امتحان کنید. هنگام راه اندازی مجدد، به تنظیمات و بلوتوث نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید بلوتوث شما روشن است. اگر قبلاً مداد را به عنوان یک دستگاه شناخته شده در تنظیمات بلوتوث می بینید، نماد اطلاعات را انتخاب کرده و گزینه Forget this Device را انتخاب کنید. سپس سعی کنید دوباره وصل شوید.

مطمئن شوید که مداد شارژ شده است. واضح است، اما این مشکل واقعاً زیاد اتفاق می افتد.

 • iPad شما در بوت لوپ گیر کرده است.

بوت لوپ زمانی است که دستگاه شما در چرخه خاموش و روشن شدن مجدد گیر می کند. آی پد به تکرار آن بارها و بارها در یک حلقه به ظاهر بی پایان ادامه می دهد. ما متوجه شده ایم که این چرخه های ناامیدکننده معمولاً ناشی از اشکال در هر برنامه ای است که آخرین بار سعی داشتید از آن استفاده کنید. با این حال، ممکن است چند عامل دیگر نیز باعث ایجاد بوت لوپ شوند. ما چندین توصیه داریم که سعی کنید قبل از اینکه iPad خود را برای کمک به فروشگاه اپل ببرید، حلقه زدن را متوقف کنید.

راه حل های تعمیر آی پد

منتظر بروزرسانی باشید. متأسفانه، بوت لوپ ها اغلب به دلیل اشکال در برنامه های خاص یا سیستم عامل فعلی iPad ایجاد می شوند. در این شرایط، فقط باید منتظر بمانید تا یک برنامه یا به روز رسانی سیستم عامل منتشر شود. نمونه اخیر این مورد در ژوئن 2020 اتفاق افتاد، زمانی که یک نسخه از iPad iOS باعث شد آیپدها به طور غیرمنتظره ای در حین کار بوت لوپ شوند، معمولاً حدود یک دقیقه یا بیشتر پس از راه اندازی. اپل در هنگام انتشار وصله های این مشکلات لحظه ای را تلف نمی کند. فقط مراقب به روز رسانی های جدید باشید.

راه اندازی مجدد دستی یا «بازنشانی نرم» را اجباری کنید و ببینید آیا مشکل را حل نمی کند. تنظیم مجدد دستی یک ابزار عیب یابی قدرتمند است. برای شروع راه اندازی مجدد، دکمه های پاور و هوم را برای حدود ۱۰ ثانیه به طور همزمان نگه دارید. شما مجبور نیستید آن را معکوس بشمارید؛ زمانی را خواهید دید که راه اندازی مجدد شروع شده است زیرا لوگوی اپل روی صفحه ظاهر می شود. برخی از آیپدهای جدید دکمه Home ندارند. برای آن دستگاه ها، دکمه افزایش صدا را فشار داده و سریع رها کنید، دکمه کاهش صدا را فشار داده و سریع رها کنید و سپس دکمه روشن/خاموش را فشار داده و نگه دارید تا دستگاه دوباره راه اندازی شود. اگر این کار نکرد، متأسفانه ممکن است نیاز به تنظیم مجدد کارخانه داشته باشید. با این حال، قبل از بازنشانی هر چیزی، مطمئن شوید که از تمام اطلاعات مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید.

به حالت ریکاوری بروید. این ویژگی از bootloop جلوگیری می کند و دری را برای iPad شما باز می کند تا اگر دستگاه شما در یک بوت لوپ بی نهایت گیر کرده باشد، به طور کامل به روز شود. اپل یک راهنمای کامل دارد، اما برای توضیح مختصر آن، آی پد خود را به رایانه متصل کنید. سپس دکمه افزایش صدا، دکمه کاهش صدا، دکمه بالا را فشار داده و رها کنید و سپس دکمه بالا را هنگام راه اندازی مجدد iPad خود نگه دارید. اگر این کار به درستی انجام شود، iPad شما به حالت بازیابی برمی گردد. اگر دستگاه شما دارای دکمه Home است، دکمه های Home و Top را همزمان نگه دارید. به نگه داشتن آنها ادامه دهید تا آن صفحه بازیابی را ببینید.

تعمیر آی پد

سایر مشکلات رایج در تعمیر آی پد

در بخش قبلی به مهم ترین مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری پرداختیم.توصیه می کنیم اگر مشکلتان با توجه به راهنمای بالا حل نشد، به سراغ ادامه مطلب بروید.

 1. برنامه هایی مانند کروم غیر قابل استفاده هستند.

برنامه ها معمولاً یک دسته مشکل ساز هستند. گاهی اوقات به علت نصب نامناسب اپدیت برنامه ها، آی پد تان دچار مشکل می شود. راه حل این مسئله این است که برنامه را به طور کامل ببندید. سپس کَش برنامه را کاملا پاک کنید تا مسئله حل شود.

اگر یک iPad یا iPhone جدید بدون دکمه هوم دارید، انگشت خود را از روی دکمه به بالا بکشید و در وسط صفحه مکث کنید. اگر آیپد قبلی با دکمه هوم دارید، روی دکمه هوم دوبار کلیک کنید.

اگر دستگاه های iOS 12 دارید، برنامه ها را انتخاب کنید و انگشت خود را به سمت بالا بکشید تا برنامه بسته شود. اگر iOS قبلی دارید، در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است.

در پنجره، نماد برنامه خراب شده را با انگشت فشار دهید و نگه دارید. صبر کنید تا تکان بخورد و یک دکمه بستن (X) در بالا سمت چپ نشان داده شود. دکمه X را فشار دهید، آن را از بین می برد.

این کار شما را از برنامه خارج کرده کش را کاملا پاک می کند.

 1. وای فای آیپد وصل نمی شود

iPad Pro 2018 و iPad 5 جدید به راحتی کار می کنند. با این حال، برخی از دستگاه ها ممکن است در اتصال به شبکه وای فای خود با مشکل مواجه شوند.  اگر رایانه لوحی شما می تواند اتصال WiFi را پیدا کند، ابتدا سعی کنید به تنظیمات خود نگاه کنید. اگر کار نمی کند، در صورت امکان سعی کنید روتر خود را ریست کنید.

اگر همچنان در اتصال مشکل داشتید؛ iPad را مجدداً راه اندازی کنید. این می تواند به تنظیم مجدد سخت افزار برای تشخیص سیگنال بهتر کمک کند.

برای مشکلات خاص شبکه، به تنظیمات > وای فای بروید، روی شبکه ای که می خواهید فراموش کنید ضربه بزنید و «Forget This Network» را فشار دهید و سپس سعی کنید با استفاده از اطلاعات کاربری مناسب دوباره به همان شبکه متصل شوید.

آیا آی پد شما با اتصال بی سیم کار نمی کند؟ سعی کنید که دستگاه را ریست کنید. روی دکمه افزایش صدا، دکمه کاهش صدا ضربه بزنید و دکمه بالا را نگه دارید.

دکمه بالایی را نگه دارید تا دستگاه آیتونز را با تصویر رابط رعد و برق روی صفحه نمایش دهد. آن را به iTunes خود وصل کنید.

 1. صفحه نمایش iPad در حالت انجماد نگه می دارد.

اگر صفحه نمایش iPad Pro 2018 یا iPad 5 شما فریز  می شود و عملی بر روی آن  صورت نمی گیرد؛ ممکن است تداخل نرم افزاری یا خرابی حافظه وجود داشته باشد که iPad شما را در یک حلقه و لوپ قرار دهد.

برای تعمیر آی پد اپل راه حل این است که iPad را خاموش و سپس دوباره روشن کنید. با فشار دادن و نگه داشتن دکمه پاور می توانید این کار را انجام دهید. اسلاید را بکشید تا خاموش شود. کلیشه ای به نظر می رسد، اما کار می کند. فرآیند خاموش و روشن کردن مجدد آن، سخت افزار را به حالت پیش فرض خود قبل از خرابی بازنشانی می کند و حافظه را شستشو می دهد.

 1. روشن نشدن آیپد

شما می دانید که اگر iPad فقط یک صفحه سیاه نشان دهد روشن نمی شود. مشکل احتمالی این است که باتری تمام شده یا برق مصرف نمی کند، بنابراین شاهد روشن نشدن آیپد خواهید بود.

یک ریست کامل انجام دهید. ولوم بالا، کاهش صدا و سپس دکمه بالا را فشار دهید و منتظر بمانید تا هر لوگوی نمایش داده شود. آیپد بعد از انجام این کار روشن نمی شود؟ آن را به شارژر وصل کنید. کابل لایتنینگ را وصل کنید و بگذارید حداقل 20 دقیقه بماند. سعی کنید آن را روشن کنید و یک تنظیم مجدد انجام دهید.

نکات عمومی عیب یابی iPad و تعمیر آی پد

این مراحل را توصیه می کنیم به صورت عمومی برای هر مشکلی که مشاهده کردید انجام دهید:

 • مطمئن شوید که iPad خود را به آخرین نسخه سیستم عامل iPad OS به روز می کنید. می توانید این مورد را در تنظیمات > عمومی > به روز رسانی نرم افزار بررسی کنید.
 • اپ استور را باز کنید و بررسی کنید و ببینید آیا هر یک از برنامه های شما به روز رسانی شده است یا خیر. اگر چنین است، برنامه های خود را نیز به روز کنید.
 • مطمئن شوید که باتری شما کاملاً شارژ شده است و سپس تنظیمات را برای باتری بیشتر بهینه کنید
 • برای بهبود عمر باتری، می توانید ویژگی را خاموش کنید که به برنامه ها اجازه می دهد در پس زمینه به روزرسانی شوند. به Settings > General > Background App Refresh بروید و کلید را روی Off قرار دهید.
 • صفحه نمایش آی پد خود را تمیز کنید – می دانید زمان آن فرا رسیده که اثر انگشت آی پد شما بیشتر از پیکسل باشد.
 • برنامه هایی را که دیگر استفاده نمی کنید یا هرگز استفاده نکرده اید حذف کنید!
 • از داده های خود پشتیبان تهیه کنید.
 • آزاد کردن فضا با تمیز کردن فنری آی پد – بله، بسیار مهم است که این کار را حداقل یک بار در سال و ترجیحاً بیشتر انجام دهیم.

اکنون به پاسخ برخی پرسش های متداول می پردازیم.

 • چرا آی پد من روشن نمی شود؟

آی پد خود را خاموش و روشن کنید.

در iPad بدون دکمه Home و iPhone X یا جدیدتر: دکمه Side/Top/Power و یکی از دکمه های تنظیم صدا را فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که نوار لغزنده نحوه راه اندازی مجدد iPad بدون دکمه هوم ظاهر شود.

در iPad یا iPhone با دکمه Home و iPod Touch: دکمه Side/Top/Power را فشار داده و نگه دارید تا نوار لغزنده ظاهر شود.

نوار لغزنده را بکشید تا دستگاه خاموش شود و پس از خاموش شدن دستگاه، دکمه Side/Top/Power را دوباره فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی اپل را مشاهده کنید. نحوه روشن کردن iPad.

با iOS 11 و بالاتر، با استفاده از Settings > General > Shut Down.iOS 11 Setting to Shut Down iPhone را مجددا راه اندازی کنید.

iPad خود را بازنشانی یا اجباری راه اندازی مجدد کنید.

در iPad بدون دکمه Home و iPhone 8 یا بالاتر: دکمه افزایش صدا را فشار داده و سریع رها کنید. دکمه کاهش صدا را فشار داده و بلافاصله رها کنید. سپس دکمه Side/Top/Power را فشار داده و نگه دارید تا دستگاه مجدداً راه اندازی شود. نحوه راه اندازی مجدد آی پد بدون دکمه هوم

در iPhone 6s و نسخه های قبلی، iPad با دکمه Home یا iPod touch: هر دو دکمه Home و Top (یا Side) را برای حداقل 10 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا زمانی که نشان اپل را ببینید.

 • چرا iPad من به لمس من پاسخ نمی دهد یا دیر پاسخ نمی دهد؟

ممکن است صفحه نمایش شما کثیف باشد. سعی کنید صفحه نمایش خود را تمیز کنید.

برای انجام این کار، همه چیز را از برق بکشید، iPad را خاموش کنید (به بالا مراجعه کنید)، سپس با یک پارچه بسیار نرم، بدون پرز و کمی مرطوب، صفحه را به آرامی پاک کنید. از شیشه پاک کن و دستمال کاغذی استفاده نکنید.

اگر ورقه محافظ صفحه دارید، سعی کنید آن را بردارید.

 • چرا

  نمی توانم آخرین به روز رسانی iOS /iPadOS را روی iPad نصب کنم؟

اگر توانستید آپدیت iOS را دانلود کنید اما دکمه نصب خاکستری است، ممکن است یکی از این موارد را از دست داده باشید:

آی پد باید بیش از 50 درصد شارژ شود.

حالت کم مصرف باید خاموش باشد.

شما نمی توانید از طریق VPN متصل شوید.

شما باید یک اتصال Wi-Fi (نه سلولی) داشته باشید.

 • چرا هنگام اتصال iPad من در iTunes نمایش داده نمی شود؟

بررسی کنید که پورت لایتنینگ شما عاری از هرگونه گرد و غبار، زباله یا کثیفی باشد.

مطمئن شوید که آخرین نسخه iTunes را دارید.

iPad برای عملکرد صحیح به USB 2.0 یا بالاتر نیاز دارد. آی پد خود را از رایانه خود جدا کرده و آن را به یک پورت USB دیگر وصل کنید.

آی پد خود را خاموش و روشن کنید.

آیپد خود را از رایانه جدا کنید، سپس رایانه خود را خاموش و روشن کرده و دوباره وصل کنید.

به خصوص برای کاربران ویندوز، اگر مراحل بالا مشکل شما را حل نکرد، iTunes را به طور کامل حذف کنید و سپس آخرین نسخه iTunes را مجددا نصب کنید.

اگر از macOS Catalina در مک بوک خود استفاده می کنید، باید از Finder برای همگام سازی یا بازیابی iPad خود استفاده کنید.

 • اتصال WiFi من در iPad من کار نمی کند، چگونه آن را برطرف کنم؟

با ضربه زدن روی Settings > Wi-Fi، WiFi را خاموش و سپس روشن کنید.

مطمئن شوید که روتر وای فای و مودم شما روشن است.

نرم افزار وای فای خود را به آخرین نسخه به روز کنید.

با نگه داشتن دکمه روشن/خاموش آی پد خود را خاموش و روشن کنید تا «slide to power off» نشان داده شود.

روتر وای فای خود را خاموش و روشن کنید.

تنظیمات DNS خود را برای استفاده از DNS عمومی Google 8.8.8.8 و 8.8.4.4 تغییر دهید. درباره اینکه چگونه تغییر DNS عملکرد را بهبود می بخشد، بیشتر بیاموزید.

روی Settings > General > Reset > Reset Network Settings ضربه بزنید و تنظیمات شبکه خود را بازنشانی کنید.

تنظیمات شبکه را به تنظیمات اولیه برگردانید

چرا رمز عبور وای فای معمولی من پس از به روز رسانی به iPadOS 13 یا بالاتر کار نمی کند؟ این نکات را برای رفع مشکلات Wi-Fi در iOS 13 / iPadOS+ بررسی کنید.

 • چرا آی پد من شارژ نمی شود یا بسیار کند شارژ می شود؟

برای شارژ کردن آی پد، می توانید آی پد خود را به پریز برق وصل کنید یا با استفاده از کابل شارژی که همراه آی پد ارائه می شود، به پورت رایانه تان وصل شوید.

کامپیوترها معمولاً انرژی کافی به پورت های USB خود نمی دهند تا بتوانند iPad را شارژ کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد، یک پیام “شارژ نیست” ظاهر می شود.

بررسی کنید که پورت لایتنینگ شما هم در آی پد و هم شارژرتان تمیز و عاری از هرگونه زباله، پرز یا گرد و غبار باشد.

 • چگونه می توانم از تخلیه باتری iPad خود جلوگیری کنم؟

تنظیمات اعلان خود را به جای همیشه به نمایش پیش نمایش ها فقط در صورت باز بودن تغییر دهید

به جای بلندگوهای iPad خود از هدفون یا هدفون استفاده کنید.

refresh برنامه پس زمینه را خاموش کنید. iPad شما: نحوه بستن برنامه ها در iOS 11

روشنایی صفحه iPad خود را کم کنید یا از iOS خود بخواهید تنظیمات روشنایی را از طریق Auto-BrightnessiPhone XS Display تیره یا کم رنگ مدیریت کند، نحوه رفع آن

قفل خودکار iPad خود را از طریق تنظیمات نمایش و روشنایی روی 30 ثانیه تنظیم کنید

تنظیمات رومینگ داده را خاموش کنید – حتی در آیپدهای قدیمی تر، شاهد بوده ایم که تنظیمات Wi-Fi/cellular می تواند باعث تخلیه باتری شود. خاموش کردن رومینگ داده ممکن است به رفع این مشکل کمک کند.

اگر Wi-Fi/Cellular iPad دارید، روی Settings > Cellular Data > Toggle off ضربه بزنید. همین کار را برای سایر گزینه های تلفن همراه انجام دهید، به عنوان مثال، Cellular Data > Cellular Data Options > Enable LTE to off و Data Roaming غیرفعال شود.

هنگامی که تنظیمات را خاموش کردید؛ در مرحله بعد می توانید آنها را به حالت ON تغییر دهید. این تغییر ساده گزینه های مربوط به Cellular اغلب می تواند مشکلات باتری را در iPad که دارای Wi-Fi و Cellular است برطرف کند.

گاهی اوقات اگر فرآیندی در حالت گیر وجود داشته باشد، iPad بیش از حد باتری مصرف می کند. در اینجا تعمیر باتری آیپد می تواند یک گزینه مناسب باشد.

سعی کنید یک راه اندازی مجدد اجباری در iPad انجام دهید.

 • iPad من در یک حلقه راه اندازی مجدد گیر کرده است! چگونه می توانم iPad خود را از راه اندازی مجدد تعمیر کنم؟

این احتمال وجود دارد که iPad شما حتی برای راه اندازی باتری کافی نداشته باشد معمولاً آیپدها تا زمانی که باتری کافی وجود نداشته باشد، سعی در راه اندازی مجدد ندارند.

اما برای شما (و برخی دیگر از بدشانس ها)، چیزی به آی پد می گوید که سعی کند بوت شود، حتی اگر باتری آنقدر دوام نیاورد تا تمام شود.

از این رو، حلقه ای که تجربه می کنید – کمی شارژ کردن، تلاش برای بوت کردن، خاموش کردن، کمی شارژ کردن، تلاش برای بوت کردن و غیره بارها و بارها.

ما باید iPad شما را به اندازه کافی شارژ کنیم تا یک چرخه بوت معمولی و کامل کامل شود

آیپد را به منبع برق وصل کنید. در حالت ایده آل، از شارژری که همراه iPad شما ارائه شده است استفاده کنید. آن را به کامپیوتر خود وصل نکنید.

در مرحله بعد، دکمه هوم و دکمه پاور را تا زمانی که ممکن است – هر چه بیشتر، بهتر – و در حالت ایده آل حداقل 30 دقیقه تا 1 ساعت به طور همزمان نگه دارید.

نگه داشتن این دو دکمه از چرخه حلقه جلوگیری می کند. این اجازه می دهد تا آی پد شما کمی شارژ شود. خلاقانه در مورد نحوه نگه داشتن این دکمه ها برای مدت طولانی فکر کنید.

به محض رها کردن این دکمه ها، آی پد شما سعی می کند بوت شود. اگر Home و Power را به اندازه کافی برای شارژ کافی نگه ندارید، این الگوی حلقه ادامه می یابد.

بنابراین سعی کنید این دکمه ها را تا زمانی که ممکن است نگه دارید – یا ابزارهای موقتی برای کمک ایجاد کنید – این دکمه ها را ملایم نگه دارید تا آسیب دیگری ایجاد نکنند.

نمایندگی تعمیر آی پد اپل

معمولا گفته می شود که تعمیر آی پد بسیار دشوار بوده و یکی از تخصصی ترین تعمیرات در حوزه لوازم الکترونیکی محسوب می شود. از آنجایی که تعمیر آی پد ها از تکنولوژی متفاوت و منحصر به فرد بهره گرفته اند و با سایر تبلت ها متفاوت هستند، به همین دلیل تعمیرات آی پد باید توسط نمایندگی تعمیر آی پد صورت بگیرید.

از انواع تعمیرات تخصصی آیپد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعمیرات آب خوردگی و آسیبهای ناشی از ضربه و سقوط ای‌پد
 • تعمیر مشکلات مربوط به باتری ای پد در کارگاه تعمیرات آیپد
 • تعویض باطری و AC adapter
 • تعویض Touch & LCD شکسته آی‌پد
 • رفع مشکلات نرم افزاری آی پد در واحد تعمیرات آی پد
 • تعمیر اسپیکر آی‌پد
 • ریکاوری میکروفن آیپد
 • تعمیر سوکت هدفون آی پد در واحد تعمیرات آی‌پد
 • تعمیر lcd آیپد
 •  تعمیر تاچ آیپد
 • تعمیر اسپیکر آیپد
 •  تعمیر آیپد مینی
 • تعمیر برد آیپد
 • تعمیر تبلت آیپد

دراین مجموعه های تعمیر آی پد اپل، تعمیر انواع آیپد از جمله تعمیر آی پد ایر، تعمیر آی پد پرو، مینی، و مک بوک صورت می گیرد. همچنین لازم به ذکر است که  هزینه تعمیر آی پد در تهران با توجه به فاکتور های گوناگونی از جمله نرخ دلار یا قیمت قطعات می تواند متغیر باشد.